IMŪEPIS

Intelektuali miškų ūkio elektroninių paslaugų informacinė sistema
English Svetainės medis, struktūra

 

 
 
 

 Naujienos

2016.05.12 Balandis MU – iš meilės miškui, ne dėl rekordų

Šiemet ir be nacionalinio miškasodžio kai kurios urėdijos neatsiginė norinčiųjų sodinti mišką – štai Panevėžio miškų urėdijoje talkininkauti įsiprašė net Panevėžio pataisos namų nuteistosios. Šalies rekordu pažymėta aplinkos viceministro Lino Jonausko iniciatyva balandžio 16-ąją – be abejonės, naujas įrašas miškininkų kalendoriuje.
2016.04.15 Kovas miškų urėdijose: kaip miškininkai žemelę budino

Paradoksas, bet Tarptautinė miškų diena, minima kovo 21 dieną, šalyje kažkodėl neturi tradicijos, ko nepasakysi apie diena anksčiau minimą Žemės dieną. O ir vėliava, iškelta prie Aplinkos ministerijos Žemės dienos progas plazda visą mėnesį. Gal mums sunku mąstyti apie globalias problemas, kaip antai, tebesitęsiantį atogrąžų miškų naikinimą, kuomet su pavasariu politikams bunda noras reanimuoti VISUOMĮ ir kitokias valstybinių miškų konsolidacijos idėjas?
2016.03.14 Vasaris miškų urėdijose - kai išlindo visas įšalas...

Vasaris – visuomet pirmiausiai Valstybės atkūrimo mėnuo, tačiau miškininkams jis veikiausiai visuomet yra pasirengimo mėnuo. Pavasariniam miškasodžiui. Paukščių sugrįžtuvėms. Žemės dienai. Parodai „Baltijos miškai“.
2016.02.09 Sausis miškų urėdijose: prisivijusi „Gazelės“ nominacija, palankesnis Jeilio universiteto poveikio aplinkai indeksas ir žiemiška rutina

Metų startas miškų urėdijose šiemet, kaip ir kasmet, buvo užimtas baltojo bado prevencija – jaunieji miško bičiuliai, globojami miškininkų, įrenginėjo paukšteliams ir žvėreliams „restoranus“. Kaip ir priklauso, pasibaigus metams pasipylė reitingų. Kaip nepatikliai po kryčio pasikeitus Jeilio universiteto aplinkos kokybės tyrimo kriterijams šį reitingą miškininkai vertintų, bet būti planetos žaliausių šalių dvidešimt penktuke – juk vienareikšmiškai yra garbė, oru, pasiekimas. Zarasų miškų urėdija pati sau netikėtai užlipo ant šalies verslo „Oskarų“- „Gazelė“ pakylos. O štai Nemenčinės miškų urėdijoje Magūnų girininkija geriausiosios perinamąją gairelę - medžio skulptūrą - perleido Purviniškių girininkijos kolektyvui. Neapsieita urėdijose ir be naujų pirkinių – kaip be jų? Šilutės miškų urėdija iš savų lėšų įsigijo naują medkirtę „Eco Log 580D“, kuria numato per metus iškirsti virš 40 tūkstančių kietmetrių medienos.
2016.01.09 Gruodis miškų urėdijose: lūžis biokuro rinkoje, metų pabaigos pažadai ir, žinoma, kalėdinė akcija

Jei reikėtų vienu sakiniu įvertinti 2015-uosius valstybinių miškų žinyboje, jie žymi moteriškumo invaziją. Pirmoji šalyje moteris urėdė įstraksėjo į mišką aukštakulniais. Tai kas, kad buvo priversta persiauti kerzo batais. Kas apčiuopiamesnio? Gruodžio pradžioje miškų urėdijos pagaliau peržengė pačių nusibrėžtą rubikoną ir - štai Šilutės, dar kelios miškų urėdijos sudarė pirmuosius biokuro pardavimo sandorius Energijos išteklių biržoje “Baltpool”. Užtat septintus metus puoselėjama tradicija padovanoti bendruomenei Kalėdas šiemet pranoko pačių ekologiškos ir kūrybiškos idėjos generatorių - miškininkų – lūkesčius, nes kai kur dovanojamų eglių šakų prireikė dvigubai daugiau nei 2014-aisiais. Taigi, Kalėdos padovanotos ne tik visuomenei, bet ir miškui.
Peržiūrėti RSS informacijos santrauką
     
« Atgal|Į viršų

 Nuoroda į GIS

Ar dalyvavote miško sodinimo talkoje?
Taip
Ne
Sodinau savo mišką

Peržiūrėti visas apklausas
ALIS
GEOPORTAL