IMŪEPIS

Intelektuali miškų ūkio elektroninių paslaugų informacinė sistema
English Svetainės medis, struktūra
Praleisti naršymo saitus
Naujienos

 Naujienų prenumerata

Naujausios naujienos 

2017.01.16 Gruodis miškų urėdijose: miškininkai papuošė 200 tūkstančių namų, jaunieji bičiuliukai apkabino senolius

Generalinė miškų urėdija, Aplinkos ministerija ir visos 42 šalies miškų urėdijos, kasmet puoselėdamos gražią šiauliečių miškininkų iniciatyvą, akcija „Parsinešk Kalėdas į savo namus“ tiesia neregimą, bet tvirtą bičiulystės tiltą tarp miško ir žmogaus. Besidžiaugiantys ir dėkojantys žmonės miškininkus įkvėpia neapleisti šios tradicijos.
2016.12.13 Lapkritis miškų urėdijose: Kalėdų nuojauta

Visose urėdijose miškininkai baigia derinti su vietos valdžia kalėdinės akcijos vietas ir kaupia šakų atsargas, jaunieji miškinukai kuria kalėdines puokštes senjorams, o kiti darbai vienas kitą vejasi savo ruožtu.
2016.11.04 Spalis miškų urėdijose: raudonai nuspalvinti miškai

Šio mėnesio pradžią jau devynerius metus žymi paroda „Sprendimų ratas“, kurios nekintama tema išlieka miškai. O gamta šį mėnesį, anot gamtininko Selemono Paltanavičiaus, miškus nudažo skaudžiai raudona spalva – kitos nublunka. Puošiasi ir urėdijos – štai Rietavo miškų urėdija pasidabino naujais informaciniais ženklais. Neeilinis šio spalio įvykis – šalies gyventojai metų medžio rinkimuose išrinko Zarasų miškų urėdijos prižiūrimą Stelmužės ąžuolą.
2016.10.06 Rugsėjis miškų urėdijose: odė profesijai skambant elnių serenadoms

Rugsėjis- deivės Medeinės pašauktų žmonių mėnuo. Pati gamta nepagailėjo vasariškai šiltos popietės rugsėjo 16-ą dieną Liškiavoje švęstai Miškininko dienai. Po jos, per patį tauriųjų elnių rujos piką, net 17 miškų urėdijoje pakvietė visuomenę pasiklausyti karališkų gyvūnų vestuvių serenadų.
2016.09.07 Rugpjūtis miškų urėdijose: prakiuręs dangus

Jei pernai rugpjūtį miškai buvo virtę parako statine, šiemet jie visus septynis brolius mirko nuo nesibaigiančio lietaus, tad miškininkų mėnuo buvo keikiamas dėl ypatingai sunkių vasaros pradžioje praūžusio škvalo padarinių šalinimo ir miško išvežimo sąlygų.
2016.08.08 Liepa miškų urėdijose: dosnūs grybautojams miškai

Ši liepa į istorija greičiausiai įeis rekordiniu grybų derliumi ir atšauktu mažus baravykus bei voveraites rinkti draudžiančiu įstatymu. O urėdijose užderėjo įkurtuvių, pagyvėjo atsinaujinimo darbai.
2016.07.12 Birželis miškų urėdijose: vėtros supurtyti miškai

Birželis miškų urėdijose: vėtros supurtyti miškai Generalinės miškų urėdijos kraustynės iš sostinės A.Juozapavičiaus g. 9 į Smolensko g. 15 ir pagaliau savas „inkilas“, Pasaulinės aplinkos apsaugos dienos minėjimas, mėnesio viduryje praūžusi vėtra, kurios mąstai trijose urėdijose įvertinti stichine nelaime, seniausio šalies miškininko Jono Kučinsko netektis būtų tik labiausiai įsirėžę šio tvankaus, gaisrais grasinusio mėnesio pėdsakai šalies valstybinių miškų žinybai.
2016.06.08 Gegužė miškų urėdijose: pavasario pabaigos rutina

Pavasaris visada būna paženklintas sustiprinto budėjimo režimo sergstint miškus nuo gaisrų, šiemetinė gegužė – deja, ne išimtis. Kiti įvykiai irgi tekėjo gamtos ir nusistovėjusios rutinos miškų ūkyje eile: dėl dalyvavimo konkurse „Jaunimas Europos miškuose“ varžėsi jaunieji miško bičiuliai, o miškininkai, atslūgus didiesiems miškasodžio darbams, tobulinosi įvairiuose seminaruose, dalyvavo tarptautinėje miškininkystės parodoje po atviru dangumi Girionyse, švarino pamiškes, sportavo, dalyvavo įvairiose socialinėse akcijose, priiminėjo svečius ir patys svečiavosi.
2016.05.12 Balandis MU – iš meilės miškui, ne dėl rekordų

Šiemet ir be nacionalinio miškasodžio kai kurios urėdijos neatsiginė norinčiųjų sodinti mišką – štai Panevėžio miškų urėdijoje talkininkauti įsiprašė net Panevėžio pataisos namų nuteistosios. Šalies rekordu pažymėta aplinkos viceministro Lino Jonausko iniciatyva balandžio 16-ąją – be abejonės, naujas įrašas miškininkų kalendoriuje.
2016.04.15 Kovas miškų urėdijose: kaip miškininkai žemelę budino

Paradoksas, bet Tarptautinė miškų diena, minima kovo 21 dieną, šalyje kažkodėl neturi tradicijos, ko nepasakysi apie diena anksčiau minimą Žemės dieną. O ir vėliava, iškelta prie Aplinkos ministerijos Žemės dienos progas plazda visą mėnesį. Gal mums sunku mąstyti apie globalias problemas, kaip antai, tebesitęsiantį atogrąžų miškų naikinimą, kuomet su pavasariu politikams bunda noras reanimuoti VISUOMĮ ir kitokias valstybinių miškų konsolidacijos idėjas?
2016.03.14 Vasaris miškų urėdijose - kai išlindo visas įšalas...

Vasaris – visuomet pirmiausiai Valstybės atkūrimo mėnuo, tačiau miškininkams jis veikiausiai visuomet yra pasirengimo mėnuo. Pavasariniam miškasodžiui. Paukščių sugrįžtuvėms. Žemės dienai. Parodai „Baltijos miškai“.
2016.02.09 Sausis miškų urėdijose: prisivijusi „Gazelės“ nominacija, palankesnis Jeilio universiteto poveikio aplinkai indeksas ir žiemiška rutina

Metų startas miškų urėdijose šiemet, kaip ir kasmet, buvo užimtas baltojo bado prevencija – jaunieji miško bičiuliai, globojami miškininkų, įrenginėjo paukšteliams ir žvėreliams „restoranus“. Kaip ir priklauso, pasibaigus metams pasipylė reitingų. Kaip nepatikliai po kryčio pasikeitus Jeilio universiteto aplinkos kokybės tyrimo kriterijams šį reitingą miškininkai vertintų, bet būti planetos žaliausių šalių dvidešimt penktuke – juk vienareikšmiškai yra garbė, oru, pasiekimas. Zarasų miškų urėdija pati sau netikėtai užlipo ant šalies verslo „Oskarų“- „Gazelė“ pakylos. O štai Nemenčinės miškų urėdijoje Magūnų girininkija geriausiosios perinamąją gairelę - medžio skulptūrą - perleido Purviniškių girininkijos kolektyvui. Neapsieita urėdijose ir be naujų pirkinių – kaip be jų? Šilutės miškų urėdija iš savų lėšų įsigijo naują medkirtę „Eco Log 580D“, kuria numato per metus iškirsti virš 40 tūkstančių kietmetrių medienos.
2016.01.09 Gruodis miškų urėdijose: lūžis biokuro rinkoje, metų pabaigos pažadai ir, žinoma, kalėdinė akcija

Jei reikėtų vienu sakiniu įvertinti 2015-uosius valstybinių miškų žinyboje, jie žymi moteriškumo invaziją. Pirmoji šalyje moteris urėdė įstraksėjo į mišką aukštakulniais. Tai kas, kad buvo priversta persiauti kerzo batais. Kas apčiuopiamesnio? Gruodžio pradžioje miškų urėdijos pagaliau peržengė pačių nusibrėžtą rubikoną ir - štai Šilutės, dar kelios miškų urėdijos sudarė pirmuosius biokuro pardavimo sandorius Energijos išteklių biržoje “Baltpool”. Užtat septintus metus puoselėjama tradicija padovanoti bendruomenei Kalėdas šiemet pranoko pačių ekologiškos ir kūrybiškos idėjos generatorių - miškininkų – lūkesčius, nes kai kur dovanojamų eglių šakų prireikė dvigubai daugiau nei 2014-aisiais. Taigi, Kalėdos padovanotos ne tik visuomenei, bet ir miškui.
2016.01.08 Lapkritis – kai lauki, kada viskas pakvips mišku

Mėnuo prasidėjo Šv. Huberto – visų medžioklių, kurių yra kas antras miškininkas – diena. Vėliau taip sutapo, kad lapkričio 11-osios, kurią suėjo metai kaip Generalinei miškų urėdijai vadovauja dr. Rimantas Prūsaitis, išvakarėse jis išvyko 11-ojo neformalaus vizito po urėdijas. Lapkritį per šalį praėjo ir Generalinės miškų urėdijos bei Valstybinės miškų tarnybos organizuota prevencinė akcija „Nelegali mediena“, sugluminusi pareigūnus naminukės bravoro Telšių miškų urėdijoje radybomis. Lapkritį miškų urėdijos tęsė Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos inicijuotą projektą „Įmonių dienos vaikams ir su vaikais“ ir buvo pažymėtos kaip vienos iš iniciatyviausių. Toliau - apie tai, kas liko mėnesio paraštėse.
2015.11.06 Spalis miškų urėdijoje: dėmesys pamainai, investicijos ateičiai

Neįtikėtinai gražaus rudens vidurinysis mėnuo prasidėjo paroda „Sprendimų ratas“ Aleksandro Stulginskio universitete, kur pagrindine tema jau aštuoneri metai išlieka miškas. Į pabaigą einant valstybinių miškų medelynų apžiūrai, urėdijose laukiama respublikinės komisijos verdikto. Ir vis tik bene tiksliausiai spalį apibūdintų socialinis miškų urėdijų aktyvumas. Kai kurios urėdijos jau pradėjo tikslinti metinius veiklos planus ir skaičiuoti darbo vaisius.
2015.10.05 Rugsėjis – su Miškininko dienos ženklu

Sulig rudens pradžia miškininkams atslūgo miško gaisrų grėsmė, leidusi be nerimo paminėti profesinę šventę. Rugsėjis kaip ir kasmet miškininkams buvo kolektyvinių švenčių ir kelionių mėnuo – naujų įspūdžių ir patirties pasisemti. Štai Tytuvėnų miškininkai dvi dienas keliavo po Panemunę ir Anykščių kraštą, vilniečiai nepabūdo nuvykti pas kolegas į neramumų slegiamą Ukrainą, o Miškininko dieną šventė vidury miškų – Kalvelių girininkijoje. Šiaulių miškininkams profesinė šventė sutapo ir su urėdijos jubiliejumi. Trakų miškų urėdijos dėka dabar Stirnių piliakalnio papėdėje lankytojus pasitinka koplytstulpis pernai Amžinybėn išėjusiam prof. Ričardui Kazlauskui atminti.
2015.09.01 Rugpjūtis miškų urėdijose: išvengti gaisrų pašvaistės

Rugpjūtį visus miškininkų rūpesčius nustelbė įsivyravusi sausra, grasinusi miškų gaisrais, bet gyvenimas miškų urėdijose ėjo ir savo ruožtu – su vasaros šventėmis, kolegų sukaktimis ir netektimis, stumbrų įkurtuvėmis ir lūšių išleistuvėmis.
2015.08.05 Liepa miškų urėdijose: daug vizitų ir darbo

Vidurvasaris miškų urėdijoms – tikrai ne atostogos. Generalinis miškų urėdas dr. Rimantas Prūsaitis vizitavo Biržų, Alytaus ir Panevėžio miškų urėdijas. Į televiziją sugrįžo laida „Mūsų miškai“, liepą apsilankiusi Nemenčinės, Trakų, Utenos ir Kretingos miškų urėdijose. Lietuvoje viešėjęs Europos valstybinių miškų asociacijos (EUSTAFOR) vykdomasis direktorius Piotr Borkowski įspūdį apie šalies valstybinių miškų sistemą susidarė Švenčionėlių ir Vilniaus miškų urėdijose. Kurį laiką nebuvo žinių apie lėšoms imlius rekreacinius objektus, bet štai vidurvasarį Jurbarko miškų urėdija miestelėnams atvėrė treniruoklių parką. Gyvenimas vasarą miškų urėdijose nestovi – liepa buvo pažymėta ir paraiška krikštynoms, jaunųjų miško bičiuliukų stovykla, bendrais su policininkais reidais po pavėsines, seminaru, profesinės sąjungos valdžios rotacija, kolektyvo švente. Ir netektim.
2015.07.24 Birželis miškų urėdijose: ne tik po gaisrų pavojaus ženklu

Pirmasis vasaros mėnuo buvo sausokas, todėl pažymėtas miško gaisrų grėsmės ženklu ir šis miškininkų galvos skausmas apmažės tik rudeniop. Kiti įvykiai miškų urėdijose klostosi pagal nusistovėjusią rutiną arba gamtai improvizuojant: šakiškiai kartu su profesionaliais ugniagesiais treniravosi bendrose miško gesinimo pratybose, Šiaulių miškų urėdijoje pražydo rododendrai, Švenčionėlių – kalninė arnika, veisiejiškiai sudalyvavo tradicinėje Lazdijų krašto šventėje „Pasienio fiestoje“, kupiškėnai užiminėjo atostogaujančius jaunuosius miško bičiulius, o ukmergiškių medžiotojų klubas „Miškininkas“ minėjo pusamžio sukaktį.
2015.06.01 Gegužis miškų urėdijose: atokvėpio po miškasodžio - neregėti

Gegužis, žinoma, įeis istorijon Seimo atmestu Prezidentės veto dėl urėdijų, tačiau paskutinis pavasario mėnuo darbais valstybiniuose miškuose tekėjo sava vaga. Ketvirtosios tarptautinės miškininkystės parodos „Baltijos miškai“ formatą šiemet pasimatavo Dubravos eksperimentinė-mokomoji miškų urėdija. Miško brolių atminties puoselėjimas – nuolatinė miškininkų misija, kurią jie vykdo nuosekliai ir garbingai: Kuršėnų miškų urėdija pasirūpino kryžiaus pastatymu Skobiškių miške žuvusiems partizanams. Miškininkų globojami jaunieji miško bičiuliai entuziastingai dalyvavo konkurse „Jaunimas Europos miškuose", kuris Lietuvoje organizuojamas kaip ir kitose Europos Sąjungos šalyse. Į tarptautinį konkurso etapą Rumunijoje vyks Vilniaus miškų urėdijos globotiniai. Miškininkai nelinkę virti savo sultyse – štai Ukmergės miškų urėdija pasikvietė kolegas iš Tauragės miškų urėdijos, pas kuriuos patirties sėmėsi prieš pusantrų metų. Miškininkai ne pirmą sykį įrodo, kad yra sportiški, visapusiški profesionalai. Štai Šiaulių miškų urėdijos miško gaisrų gesinimo komanda apskrities ugniagesių varžybose nenusileido profesionalams.
2015.04.30 Balandis miškų urėdijose: ateities miškų sodinimas

Balandžio mėnuo žymi miškininkų pastangas atiduoti duoklę miškui. Miško atkūrimas kirtavietėse ir naujų miškų įveisimas žemės ūkiui nenaudojamose žemėse – dvi pagrindinės miškininkų priedermės. Miškasodis yra ne tik ypatingai svarbus miškininkų darbas, bet ir gera proga supažindinti visuomenę su miško gyvenimu. Miškų urėdijos puoselėja gražias tradicijas miškais įamžinti svarbias šaliai ir miškininkų bendruomenei sukaktis, buria talkininkus ir moko miškasodžio pradmenų pamainą.
2015.04.01 Kovas miškų urėdijose: pavasaris budina

Kovą miškininkai ne tik pasirūpino sugrįžtančiais paukščiais. Alytaus miškų urėdijoje prie paminklo Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo 25 metų sukakčiai aidėjo salvės šalies nepriklausomybei, miškininkams ir Lietuvos žmonėms. Biržų miškų urėdija praturtėjo dviem medžiais - rekordininkais. Kretingos miškų urėdija ruošiasi amžiaus iššūkiui – saugoti Kuršių nerijos miškus nuo gaisrų. Kai kurių urėdijų miškininkai, nelaukdami „Darom“ akcijos jau švarinasi, pradeda miškasodį ir inventorizuoja miškasodžio talkas, kad galėtų savo talkininkams parodyti kaip auga jų pasodintas miškas.
2015.03.02 Vasario mėnesio įvykių miškų urėdijose apžvalga

Vasario mėnesio įvykių miškų urėdijose apžvalga
2015.02.05 Žavi kelionių ir gamtos vaizdai

Zarasų krašto muziejuje atidaryta Irkutsko srityje, tremtinių šeimoje gimusio ir užaugusio Benjamino Sakalausko fotografijų paroda „Gamtos ir kelionių akimirkos“.
2015.01.28 Spaudos apžvalga „Sausis miškų urėdijose“: Biržų girioje – aukščiausias Lietuvos beržas ir juodalksnis

Valstybinės miškų tarnybos specialistai pateikė įdomią ir malonią naujieną: miško genofondo inventorizacijų metu Biržų girios masyve atrinkti aukščiausi Lietuvos medžiai. Tai 100 metų amžiaus juodalksnis Latvelių girininkijoje ( 61 kvartalas, 17 sklypas) ir septyniasdešimtmetis karpotasis beržas Spalviškių girininkijoje (179 kvartalas, 1sklypas). Atokioje sengirėje augančio jau brandaus juodalksnio aukštis - 34,0 m, diametras - 43,0 cm. Genetiniame draustinyje augantis beržas dar tik artėja prie gamtinės brandos. Jis truputį aukštesnis ir lieknesnis už juodalksnį: 34,5 m aukščio ir 39,0 cm diametro.
2015.01.12 Dzūkijos miškuose ošia sveiki eglynai

Visas Alytaus miškų urėdijos valdomas valstybinės reikšmės miškų plotas - per 16 tūkst. hektarų - priskirtas penkioms girininkijoms: Dušnionių, Dzirmiškių, Kalesnykų, Punios, Sudvajų. Atvykėliai iš svečių šalių sako, kad Dzūkija - rojus žemėje: miškai švarūs, medžiai sveiki ir pilni gyvasties. Tačiau tik miškininkai žino, kiek reikia įdėti dėmesio, darbo, lėšų, kad ir svečias pasidžiaugtų, ir pats būtum patenkintas tokia miško sanitarine būkle.
2015.01.09 Parazitas, galintis padėti arba pakenkti

Daugelis esame pastebėję įvairiuose medžiuose augančius rutuliškus žiemą vasarą žaliuojančius augalus. Tai amalas. Jį galima vadinti naudingu parazitu, kuris naudojasi medžio šeimininko mineralinėmis medžiagomis, tačiau pačiam medžiui labai nekenkia. O ką mes apie amalus žinome?
2015.01.07 Atsisveikinant su eglutėmis nustebino pasakojimu, koks bus jų likimas

Antradienį vakare vilniečiai spyglius mesti pradėjusias eglutes atnešė į Vilniaus mokytojų namus. Ten su jomis buvo gražiai atsisveikinta. Mažiesiems renginio dalyviams buvo pasakyta, kad eglutės bus išvežtos į mišką, kur jomis toliau rūpinsis žvėreliai, nors iš tiesų jos bus skirtos biokurui.
2014.12.31 Panevėžiečiams - jaunųjų miško bičiulių staigmena

Panevėžio „Ąžuolo” pagrindinės mokyklos jaunųjų miško bičiulių būrelio „Miško meistreliai” nariai Panevėžio miesto Laisvės aikštėje surengė lesyklėlių dovanojimo akciją. Tai - dvyliktoji kasmetinė ir jau tradicine tapusi jaunųjų gamtos mylėtojų organizuota akcija. Šiemet darbštūs meistreliai sukalė 150 valgyklėlių paukšteliams ir visas jas padovanojo panevėžiečiams.
2014.12.31 Ukmergėje - netradicinė Kalėdų šventė

Pirmadienį, gruodžio 29 dieną, Ukmergės miškų urėdija savo darbuotojų vaikams ir anūkams surengė netradicinę kalėdinę šventę, kurios metu mažuosius su didžiausiomis ir gražiausiomis metų šventėmis sveikino ne išsipustęs Kalėdų senis ir gražuolė jo pagalbininkė Snieguolė, o netikėti personažai – iš Alionių pelkių atklydę Laumė ir Girinis.
2014.12.31 Miškuose paskendęs kaimas žengia per metų slenkstį

Mikierių kaimo gyvenimas neatsiejamas nuo Šimonių girios ir jos pakraščiu tekančios Šventosios. Vyrai nuo seno dirbo miške, pjovė ir ruošė rąstus, rinko sakus, plukdė sielius upe žemyn. Kaimas iki šiol gyvybingas dėl čia 1958 – aisiais įkurtos Mikierių girininkijos. Mikierius garsina ir Anykščių urėdijos įrengtuose aptvaruose laikomi dėmėtieji elniai ir danieliai, kurių jau kelios vados paleistos į Šimonių girios platybes.
2014.12.30 S. Paltanavičius. Galima spėti, kada prasidės tikroji žiema

Namai reiškia viską – jie pasaulio centras, šiluma, jaukumas, sielos ramybė. Mes namus turime. Tačiau kaip yra gyvūnų pasaulyje? Ką miško žvėrys laiko savo namais?
2014.12.29 Miškuose vis dar galima rasti gėrybių – tik rink

Kalėdos šįmet tikriausia bus be sniego. Rudeninėje pilkumoje baltuoja tik baltauogė meškytė. Jos uogomis kaip perlų karoliais nutaškytos gyvatvorės prie sodybų, pakelės ir net pamiškės.„Ar miške dar yra uogų?“ - klausiu girininko Marijono Vilkelio. „O kokių?“ - visai nenustebo girininkas. Ir priduria, jog miške visada yra uogų. Nelygu tik kada ir kokių ieškosi.
2014.12.23 Miškininkai ir medžiotojai domėjosi lūšių apsauga

Praėjusį penktadienį Kupiškio miškų urėdijoje surengtas seminaras apie lūšių apsaugą, jį vedė Lietuvos medžiotojų ir žvejų draugijos pirmininko pavaduotojas medžioklei Eugenijus Tijušas ir pavaduotojas žūklei Egidijus Bukelskis.
2014.12.15 Miško sėklų ruoša: jau renkami ir pušies kankorėžiai

Ukmergės miškų urėdijoje tęsiasi miško sėklų ruoša. Sėklas jau subrandino ir pušis. Praėjusią savaitę jos kankorėžiai pradėti rinkti Žaliosios girininkijoje esančioje pušies sėklinėje plantacijoje. „Jau keletą metų iš eilės reikiamą pušies sėklų kiekį susirenkame iš sėklinės plantacijos, tad mūsų pušies sėklos yra genetiškai patikrintos,“ - pabrėžė urėdijos vyriausiasis miškininkas Vilius Palionis.
2014.12.15 Trakų miškų urėdija kvietė prisidėti prie miško tvarkymo

Ne tik naudotis miškų teikiamomis gėrybėmis, bet ir saugoti juos nuo savavališkų kirtimų, prisidėti prie miško tvarkymo galima ir per Kalėdas. Į tokias žaliąsias Kalėdas pakvietė Trakų miškų urėdija.
2014.12.10 Investicijos į darbo našumą atsiperka

Pirmieji miškotvarkos darbai Kazlų Rūdos miškuose atlikti dar 1820 metais. 1920-aisiais įkurta Kazlų Rūdos miškų urėdija. Urėdijos miškininkų kasdienybė – miškotvarkos, miško apsaugos, atkūrimo, ugdymo, melioracijos darbai, racionalus miško išteklių naudojimas ir prekyba mediena bei miško ištekliais. VĮ Kazlų Rūdos mokomosios miškų urėdijos išskirtinumas – studentų mokomoji ir gamybos praktika.
2014.12.09 Geri miško keliai – aukšta darbo kultūra

Kai važiuojame geru, neduobėtu miško keliu, džiaugiamės, kad miškininkai rūpinasi keliais. O kai pavasarį ar rudenį keliai subjūra, visa bėda taip pat verčiama miškininkams. Tačiau jie rūpestingai prižiūri miško kelius, kad ne tik jiems būtų patogu važiuoti, bet ir vietos gyventojams nekiltų problemų.
2014.12.08 Miškininkas: atradau aukštesnę už aukščiausią Lietuvos pušį

Aukščiausia Lietuvos pušimi tituluojamoji auga Punios šile, bet tikroji - Labanoro girioje esančiame Kiauneliškio rezervate. Prieš dešimtmetį šią pušį atradęs Švenčionėlių miškų urėdijos miškininkas Jonas Barzdėnas sako, kad teko netgi dvejus metus įrodinėti, kad Kiauneliškio pušis yra aukštesnė.
2014.12.03 Norintiems nusipirkti eglutę gali kilti sunkumų

GRYNAS.lt kalbinti pašnekovai sakė, kad norint užauginti gražią žaliaskarę reikia įdėti daug pastangų. Kaip tik todėl šiemet, kaip ir kasmet, didelis dėmesys skiriamas Kalėdų atributų apsaugai nuo ilgapirščių. O pardavėjai kol kas parduoti jų dar nenori.
2014.12.01 Arboristai rūpinasi medžių sveikata

Daugelyje Europos valstybių miestų ir gyvenviečių želdinių priežiūra perduodama šios srities specialistams – arboristams. Deja, Lietuvoje arboristikos praktika kol kas gana retas reiškinys.
2014.12.01 Genetiniai draustiniai – vertingiausių miško medžių populiacijos bankas

Šalies genetiniuose miško draustiniuose ošia medžių elitas. Vertingiausioms medžių populiacijoms išsaugoti jų natūraliose augavietėse ir jų genetinių savybių tęstinumui užtikrinti įsteigta 112 valstybinių genetinių miško medžių draustinių. Rokiškio miškų urėdijos teritorijoje tokių draustinių yra keturi, du jų – Kamajų girininkijoje.
2014.11.27 Naujieji įkainiai labai paplonino pažeidėjų pinigines

Šiemet VĮ Telšių miškų urėdijoje išaiškintos penkios vagystės ir nubausti pažeidėjai. Sunku pasakyti, kas nulėmė urėdijoje miško vagysčių sumažėjimą – žemaičių sąmoningumas ar vagišius sutramdę LR aplinkos ministro įsakymu patvirtinti nauji žalos atlyginimo įkainiai.
2014.11.26 Vilkų medžioklė: liko tik penki taiklūs šūviai

Prieš gerą mėnesį (spalio 15-ąją) prasidėjęs vilkų medžioklės sezonas panašu, kad artėja į pabaigą. Šiuo metu visoje Lietuvoje jau sumedžioti 28 vilkai, o tai reiškia, kad norint pasiekti 33 vilkų kvotą medžiotojams liko vos penki taiklūs šūviai. Tiesa, juos paleisti gali tik kelių regionų medžiotojų klubai, jei jų rajone kvota dar neišnaudota.
2014.11.25 Neįteisintuose miškuose darbuojasi svetimi pjūklai

Kaip jaustumėtės, jei atvykę į savo mišką rastumėte tik kelmus? Į tokias situacijas vis dažniau patenka miško jaunuolynu savo žemes užleidę savininkai. Jie neįtaria, kad besiformuojantis miškas gali tapti biokuro pardavėjų grobiu.
2014.11.25 Naujos vandens pralaidos Merkinės girininkijoje

Druskininkų miškų urėdija įgyvendino vandens pralaidų įrengimo miško keliuose projektą.
2014.11.25 Josvainiuose – alksnių sėklinė plantacija

Važiuojantys per Josvainius žmonės, matydami šalia kelio pievoje taisyklingomis linijomis sukaltus kuolelius, ilgai spėliojo, ką gi tai galėtų reikšti, kol vieną lapkričio dieną nemažas laukas „pasišiaušė“ belapiais medelių sodinukais.
2014.11.24 Turtingi Veisiejų urėdijos miškai

Apsilankęs VĮ „Veisiejų miškų urėdija“ gali įsitikinti, kad ir miškininkai paneigė posakį, esą vienas lauke ne karys. Neteisingas posakis. Štai Veisiejų miškų urėdijoje ne tik geru žodžiu prisimenamas miškininkas Antanas Olšauskas - kiekvienas savo akimis gali pamatyti šio miškininko darbo rezultatus. Iš gerų pavyzdžių mokosi ir naujausią urėdijos istoriją kuriantys dabartiniai miškininkai.
2014.11.21 Uoga, kurioje sukauptos vertingiausios gydomosios savybės

Tarsi girdžiu didžiosios žiniuonės Eugenijos Šimkūnaitės priesaiką: „Gerves išlydėjus, metas spanguoliauti.“ Nekantriausieji ištrempė pelkes, vos rugsėjo sulaukę. Gervėms išskridus, ne kažin kas liko.
2014.11.20 Garsas apie Lūžgalių galiūną sostinės nepasiekė

Šernų girininkijos teritorijoje yra ne vienas įspūdingas ąžuolas, verčiantis aikčioti iš nuostabos. Žmonės atvyksta prie jų pasisemti stiprybės. Tačiau keista, kad Lūžgalių ąžuolas, sulaukęs tūkstantmečio, nesulaukia deramo dėmesio ir apsaugos. Jo nėra tarp respublikinių gamtos paveldo objektų.
Peržiūrėti RSS informacijos santrauką
     
« Atgal|Į viršų