IMŪEPIS

Intelektuali miškų ūkio elektroninių paslaugų informacinė sistema
English Svetainės medis, struktūra
Praleisti naršymo saitus
Naujienos

Naujienų prenumerata

2016.11.04  Spalis miškų urėdijose: raudonai nuspalvinti miškai 

 
 

Ukmergės MU: parodos „Sprendimų ratas 2016“ laurai

2016 m. spalio 6-8 dienomis penkios miškų urėdijos dalyvavo parodoje ,,Sprendimų ratas 2016‘‘. Aleksandro Stulginskio universitete vykusi miško, medžioklės, žūklės ir gyvulininkystės technologijų paroda „Sprendimų ratas 2016“ buvo jau devintoji šiai tematikai skirta.

Miškų urėdijos pagrindinius savo veiklos barus pristatė stilinguose medžio namuose. Kuršėnų miškų urėdija parodė kaip mišką ir jo išteklius gina nuo vabzdžių, ligų sukėlėjų ir žvėrių – pademonstravo visą šiuolaikinės sanitarinės miško apsaugos spektrą. Už ką šalyje ir užsienyje vertinamas Radviliškio miškų urėdijos medelynas, parodos dalyviai galėjo įsitikinti patys. Vilniaus miškų urėdija, valdanti valstybinius miškus aplink sostinę, ekspozicijoje daugiausia dėmesio skyrė rekreacinei miškininkystei. Įrengti stendą Vilniaus miškų urėdijos darbuotojams padėjo Kauno T. Ivanausko zoologijos muziejaus darbuotojas Vasilijus Vasiliauskas. Nemenčinės miškų urėdija, kuri šių metų pavasarį buvo pirmojo ir rekordinio nacionalinio miškasodžio epicentras, parodai pasirinko miško atkūrimą. Šios urėdijos stendą papuošė veterinarijos gydytojo Algimanto Lūžos, prižiūrinčio Panevėžio miškų urėdijoje besiganančius stumbrus, fotografijos.

Ukmergės miškų urėdija, administruojanti vieną stambesnių profesionaliosios medžioklės plotų, supažindino su gerai prižiūrimu, išplėtotu medžioklės ūkiu. Ši urėdija šiemet tapo parodos laureate. Parodos atidarymo iškilmėse įteikti eksponatų vertinimo komisijos skirti apdovanojimai - medaliai ir diplomai. Vienas iš septynių medalių įteiktas Ukmergės miškų urėdijai. Šis garbingas apdovanojimas skirtas už profesionaliosios medžioklės tradicijų puoselėjimą.

Kretingos MU: su pamaina - Marijono Daujoto takais

Spalio 6 d. Kretingos miškų urėdijos miškininkus aplankė jaunųjų miško bičiulių būrelio „Jaunieji daujotukai“ nariai. Šiais mokslo metais tai buvo pirmasis susitikimas, kurio metu aptarti bendri ateinančių metų veiklos planai.

Miškininkus ir šio būrelio narius vienija žymus Žemaitijos miškininkas, buvęs Skuodo, Kretingos miškų urėdas Marijonas Daujotas, kurio vardu pavadinta Kretingos pagrindinė mokykla ir jaunųjų miško bičiulių būrelis. Siekiant supažindinti mokyklos bendruomenę, pajūrio gyventojus ir miškininkus tądien buvo nuspręsta bendromis jėgomis sukurti turistinį maršrutą "Marijono Daujoto takais Žemaitijoje". Suplanuota parinkti įdomių maršruto objektų, susijusių su M. Daujotu, miškininkų veikla ir gamta, juos nufotografuoti, aprašyti ir sukurti lankstinuką bei žemėlapį su aprašymais, prieinamą virtualioje erdvėje.

Jaunieji miško bičiuliai turėjo progą ne tik aptarti maršrutą, kuris kol kas tik mintyse ir ant popieriaus lapo, bet ir pabandė atrinkti vieną objektą. Kretingos miškų urėdijos darbuotoja Gražina Banienė mokiniams pristatė Kretingoje auganti retą šalyje medį - dvieilį taksodį. Manoma, kad šį Šiaurės Amerikos medį Kretingoje pasodino M. Daujotas.

Utenos MU: iki pergalės Pasaulio spiningavimo čempionate pritrūko ešeriuko

Lietuvos rinktinės nariai, tarp kurių ir Utenos miškų urėdijos prekybos vadybininkas Domas Kelpšas, iš Airijoje vykusio Pasaulio spiningavimo čempionato grįžo iškeltomis galvomis, mat nurungę 17 valstybių rinktines lietuvaičiai žvejai tarp ekipažų pelnė antrąją, o komandinėje įskaitoje - garbingą III vietą, tad grįžę į tėvynę artimųjų ir bičiulių buvo iškilmingai pasitikti su klevų vainikais.

Šiųmetis devintasis Pasaulio spiningavimo čempionatas vyko Airijoje esančiame Laugh Ree ežere. Lietuviai žvejai atstovavo šalies rinktinei, kuri svečioje šalyje rungėsi tarp pačių stipriausiųjų.

„Šis ežeras, kuriame vyko čempionatas, savo dydžiu prilygsta maždaug dešimčiai mūsų Alaušo ežerų. Jo reljefas labai akmenuotas, todėl nemažai variklių buvo stipriai apgadinti. Įdomu tai, kad visa sugauta žuvis vėl buvo paleista atgal į ežerą, mat šiame ežere pasiimti laimikį griežtai draudžiama. Mūsų sugauta žuvis buvo išmatuojama ir vėl paleidžiama“, – pasakojo iš čempionato sugrįžęs sportinės žūklės klubo „Utenis“ narys D. Kelpšas. „Sumuojant rezultatus mums iki pasaulio čempionų vardo pritrūko 25 cm žuvies, galbūt tik mažo ešeriuko. Tad teko tenkintis antra vieta ekipažų įskaitoje“, – apie čempionato finalą kalbėjo pašnekovas.

Aleksandro Stulginskio universitetą baigęs D. Kelpšas sugrįžo į Uteną, įsidarbino žūklės prekių parduotuvėje, paskui dirbti perėjo į Utenos miškų urėdiją – čia jis užima prekybos vadybininko pareigas.

Valkininkų MU: talkininkavo ambasados darbuotojai

Spalio 14 dienos popietę į Pirčiupių girininkiją atvyko per 20 Švedijos ambasados darbuotojų, jų partneriai ir draugai. Per valandą jie pasodino tūkstantį pušaičių.

Į tokias talkas ambasados darbuotojai atvyksta nebe pirmus metus. Sodindami pušaites jie prisideda prie aplinkos švarinimo bei miškų išsaugojimo. Pasodinę pušaites, talkininkai nuvyko į pernai metais sodintą plotą ir pasidžiaugė gražiai žaliuojančiomis pušaitėmis, pažadėjo kitais metais vėl atvykti.

Utenos MU: pagerino darbo sąlygas

Siekiant įgyvendinti vieną iš svarbiausių Utenos miškų urėdijos tikslų - darbo sąlygų gerinimą – šį rudenį baigtas rekonstruoti Dubingių girininkijos pastatas.

Pastatytame priestate įrengtas poilsio kambarys ir sanitarinis mazgas.

Vilniaus MU: kontrolinės gaisro gesinimo pratybos

Spalio 19 d. Vilniaus miškų urėdijoje vyko kontrolinės gaisro gesinimo taktinės pratybos. Pratybas organizavo Vilniaus apskrities priešgaisrinė gelbėjimo valdyba kartu su Vilniaus miškų urėdija. Pratybų metu imituotas gaisras mechaninėse dirbtuvėse. Uždūminus patalpas urėdijos darbuotojai ėmėsi pirminių veiksmų, kuriuos nurodė atlikti atsakingi objekto vadovai. Atvykę ugniagesiai gelbėtojai privalėjo gesinti gaisrą pastato viduje ir ant stogo, evakuoti pavojingus įrengimus ir vertingą techniką. Kontrolinėse gaisro gesinimo pratybose dalyvavo budinčios pamainos pareigūnai iš Vilniaus apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos 4 – osios, 6-osios ir 2-osios komandų, Vilniaus rajono savivaldybės priešgaisrinės tarnybos Mostiškių, Margių ir Nemėžio ugniagesių komandų ir Vilniaus miškų urėdijos darbuotojai. Pratybų metu buvo tobulinami Vilniaus apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos pareigūnų ir Vilniaus rajono savivaldybės priešgaisrinės tarnybos darbuotojų įgūdžiai gesinant gaisrą, organizuojant darbų koordinavimo štabo veiklą, ryšio palaikymą ir organizuojant sąveiką su Vilniaus miškų urėdijos darbuotojais, kurie sausringu metų laikotarpiu vyksta gesinti miškų gaisrų.

Pratybas stebėjusių Vilniaus apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos ir Vilniaus miškų urėdijos vadovų nuomone, pratybos suteikė praktinės naudos visiems pratybų dalyviams, todėl buvo sutarta toliau tęsti bendradarbiavimą organizuojant miško gaisrų gesinimo taktines pratybas.

Šakių MU: tvarko prieigą link garsiojo šaltinio

Šakių miškų urėdijos iniciatyva ir lėšomis prie garsiojo Lekėčių šaltinio įrengiami laiptai ir aikštelė, todėl iš įvairių rajonų čia plūstantys žmonės galės ne tik patogiai semtis vandens, bet ir prisėdę pasimėgauti miško ramybe.

Pastaruosius kelerius metus stačiais mediniais laiptais leistis link šaltinio buvo nesaugu, nes laiko paveiktas medis apipuvo, turėklai išklibo. Miškininkai pastebėjo, jog dėl nepatogaus priėjimo prie šaltinio žmonės išmynę takus, o dėl intensyvaus vaikščiojimo pradėjo slinkti gruntas. Kadangi stačiu šlaitu žiemą kopti nesaugu, šaltinio lankytojai kasė smėlį nuo medžių šaknų ir juo barstė takus bei medinius laiptus. Lekėčių seniūnui Ričardui Krikštolaičiui gyventojai ne kartą sakė, kad laiptai į šaltinį pavojingi, todėl juos būtina remontuoti.

Lekėčių šaltinis - hidrogeologinis gamtos paveldo objektas - yra Šakių miškų urėdijai priklausančios Lekėčių girininkijos valdose. Kiekvienais metais, anot Šakių urėdijos vyriausiojo miškininko Simono Šilingo, urėdija numato aplinkosaugai ir rekreacijai tam tikrą lėšų sumą, tačiau šiemet šiam tikslui buvo numatyta daugiau pinigų, todėl pavyko sutvarkyti Lekėčių šaltinio prieigas.

Šių metų pavasarį iš urėdijos sutaupytų lėšų buvo pasamdyta konkursą laimėjusi šakiečių įmonė „Hidrokesta“ ir prasidėjo darbai, kuriuos numatyta pabaigti iki šių metų pabaigos. Lankytojai galės atsikvėpti ir drąsiai bei saugiai vasarą ar žiemą eiti pasisemti gyvo ir tyro vandens, stabtelėti ir prisėsti ant sustojimo aikštelėse pastatytų suolelių, pasidžiaugti miško ramybe.

Tauragės MU: mano miškas bus švarus

Lietingą spalio 22- osios šeštadienį įvyko antroji, Tauragės miškų urėdijos ir viešosios įstaigos „Aktyvi Tauragė“ organizuota miško tvarkymo akcija „Mano miškas bus švarus“, kuri nepaisant prasto oro, tikrai pavyko. Daugiau nei 150 tauragiškių užtvindė aplink Tauragės miestą esančius miškus. Didžiąją dalį talkininkų sudarė šaunieji Tauragės mokyklų moksleiviai ir jaunieji miško bičiuliai, vedini savo mokytojų bei vadovų. Miškuose buvo surinkta per dvi tonos šiukšlių, padangų ir net stambiagabaritinių atliekų, kurios urėdijos transportu buvo išgabentos į atliekų tvarkymo įmonę. Po talkos Šilinės girininkijoje dalyvių laukė karšta „Girinių“ sriuba ir kiekvienam asmeniškai įteikti diplomai. Urėdija dėkoja „Aktyvios Tauragės“ komandai, miško grožiui neabejingiems Tauragės miesto gyventojams, „Šaltinio“, „Jovarų“ ir visų kitų mokyklų talkoje dalyvavusiems mokiniams bei mokytojams.

Kretingos MU: medelynų veiklos optimizavimo aptarimas

Spalio 26-27 d. Kretingos miškų urėdijoje vyko pasitarimas aktualiais medelynų veiklos optimizavimo klausimais. Dalyvavo Miškų instituto, Aplinkos ministerijos Miškų departamento, Generalinės miškų urėdijos ir miškų urėdijų atstovai.

Pasitarimas organizuotas vadovaujantis Valstybinių miško medelynų veiklos optimizavimo programa. Pirmoji pasitarimo diena buvo skirta pranešimams ir aktualių klausimų aptarimui bei sprendimui. Antrąją dieną dalyviai lankėsi Kretingos ir Raseinių miškų urėdijų medelynuose, kuriuose susipažino su medelynų infrastruktūra bei sodmenų išauginimo technologijomis.

Kretingos MU: netektis

Spalio 31 d. Kretingos miškų urėdija neteko nepaprastai darbštaus, tvarkingo ir inteligentiško darbuotojo – ilgamečio Šernų girininkijos eigulio Stasio Šimulio (65).

Stasys Šimulis gimė 1951 metų rugsėjo 30 dieną Rokų kaime, kuris yra šiandienos Šernų girininkijos teritorijoje. 1982 m. baigė Lietuvos žemės ūkio akademiją, įgijo agronomo specialybę ir pradėjo dirbti Priekulės tarybiniame ūkyje, kur buvo atsakingas už augalų apsaugą. Nuo 1996 metų pabaigos beveik du dešimtmečius dirbo Šernų girininkijoje eiguliu.

Pokalbis su šviesios atminties eiguliu Stasiu Šimuliu liko įamžintas 2014 m. sausio 26 d. transliuotoje Lietuvos televizijos „Girių horizontų“ laidoje.

Pagal miškų urėdijų interneto svetaines, „Utenos dieną“, „Valsčių“, „Gimtąją žemę“ parengė Solveiga Potapovienė

     
« Atgal|Į viršų Informacija atnaujinta: 2016.11.04 14:29