IMŪEPIS

Intelektuali miškų ūkio elektroninių paslaugų informacinė sistema
English Svetainės medis, struktūra
Praleisti naršymo saitus
Naujienos

Naujienų prenumerata

2016.10.06  Rugsėjis miškų urėdijose: odė profesijai skambant elnių serenadoms 

 
 

Jonavos MU: už saugią Lietuvą ir Jonavą

Rugsėjo 3d. Jonavos miškų urėdijos atstovai dalyvavo Prezidentės inicijuotame projekte ,,Už saugią Lietuvą“, prie kurio jungėsi daugelis šalies mokyklų, įstaigų, nevyriausybinių organizacijų.

Jonavoje renginį organizuoti iniciatyvos ėmėsi viešoji įstaiga ,,Vaikų ir jaunimo visapusiško lavinimo centras‘‘ kartu su Jonavos rajono savivaldybe. Prie akcijos Jonavoje prisidėjo daug įstaigų ir organizacijų. Jonavos miškų urėdija pristatė savo veiklą vaikams ir jų tėveliams.

Renginio metu miškininkai mokė tinkamo elgesio miške, kaip elgtis gaisringu laikotarpiu miškuose ir kokių priemonių imtis kilus miško gaisrui ar jį pastebėjus. Urėdijos darbuotojai mokė ir teisingai reaguoti į nenumatytas situacijas (pasiklydus, kilus stipriam vėjui, pamačius laukinius žvėris ir t.t). Šventės dalyvius miškininkai supažindino su miškuose augančia augmenija ir gyvūnija, rengė viktorinas ne tik mažiesiems, bet ir suaugusiems.

Mažeikių MU: susitikimas su kolega, keliautoju ir rašytoju Vytautu Almaniu

Rugsėjo 5 d. Mažeikių urėdijoje įvyko susitikimas su rašytoju, miškininku Vytautu Almaniu, švenčiančiu savo 80-ies metų sukaktį.

Susitikimo metu rašytojas pristatė savo naujausią knygą „Tolstančios salos“, paskaitė savo ankstesnių kūrinių ištraukų. Rašytojas daug metų yra dirbęs Altajaus krašte miškininku, todėl susitikimo metu buvo kalbama ir apie miškininkystės ypatumus Sibiro miškuose.

Panevėžio MU: mažosios Gilės šventė

Pašilių stumbrynas vėl puošėsi margaspalviais balionais, aromatingais laužo dūmais bei švytinčiais vaikų veidais. Čia vyko mažosios stumbriukės Gilės šventė.

Į šventę atvyko konkurso „Išrink stumbriukei vardą“ nugalėtoja, Jurbarko Veliuonos Antano ir Jono Juškų gimnazijos antrokė Toma Lukrecija Armontaitė, lydima savo mokytojos Loretos Pocienės ir klasės draugų. Miškų urėdas Valdas Kaubrė pasveikino konkurso nugalėtoją, įteikdamas jai diplomą ir prisiminimo dovanėlę. Graži kompanija iš Jurbarko stumbriukei Gilei paruošė muzikinį sveikinimą.

Prie sveikinimų prisidėjo ir neseniai pakrikštyto stumbriuko Gipordo „krikštatėviai“ – Krekenavos Mykolo Antanaičio gimnazijos mokiniai su mokytoja Dainora Vytaite. Jie atvyko nešini net dviem iš įvairiausių daržovių sukurtais „tortais“. Vaikų sveikinimus Gilei vainikavo Paliūniškio pradinės mokyklos šokių grupės „Nenuoramos“, vadovaujamos Nijolės Vidžiūtės, linksmasis rokenrolas.

Po skambių sveikinimų girininkas Jonas Leika visus susirinkusius pakvietė į pažintiniame miško take esančią pavėsinę - arbatėlei su girininku. Vaikai klausėsi vaizdingų girininko pasakojimų, dalyvavo nuotaikingoje viktorinoje, vaišinosi saldumynais ir kvapniąja girininko arbata.

Pailsėjusius ir pasistiprinusius svečius į „Saugaus eismo pamokėlę“ įtraukė Panevėžio apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kelių policijos tarnybos Veiklos organizavimo ir prevencijos poskyrio ir Viešosios policijos skyriaus bendruomenės pareigūnai kartu su Valstybės įmonės „Panevėžio regiono keliai" Saugaus eismo skyriaus atstovu. Vaikai ne tik prisiminė kaip reikia saugiai elgtis kelyje, bet ir buvo apdovanoti atmintinėmis bei atšvaitais.

Pasipildę savo žinių bagažą bei nusifotografavę su policijos personažu Amsiumi vaikai ėmėsi kūrybos darbų. Kurti žemės meno skulptūrą iš pačių įvairiausių gamtos gėrybių vaikus pakvietė „Ąžuolo“ progimnazijos jaunųjų miško bičiulių būrelis „Miško meistreliai“, vadovaujamas mokytojo Romo Kupčinsko. Vaikai savo nuožiūra apskritime dėliojo akmenis, medžių žievę, gudobeles, giles, nendres, šermukšnius. Niekas nestovėjo nuošalėje - visi prisidėjo prie bendro kūrybos proceso.

Dar po akimirkos, stumbrynui skęstant muilo burbulų pūgoje, miškų urėdas Valdas Kaubrė padėkojo susirinkusiems, visiems kas nuoširdžiai prisidėjo rengiant nuostabią šventę.

VĮ Panevėžio miškų urėdijos šūkis „Miškas - vienija“ įgauna vis gilesnę prasmę. Net ir besibaigiant renginiui niekas nenorėjo skirstytis. Visi ant laužo kepė dešreles, gėrė arbatą, šnekučiavosi. Miškas tikrai vienija!

Mažeikių MU: praktinis pasitarimas

Rugsėjo 8 d. Mažeikių miškų urėdijoje buvo surengtas pasitarimas apie pagrindinių neplynų ir ugdomųjų kirtimų vykdymą, kurio tikslas - aptarti urėdijoje vykdomus kirtimus. Šio praktinio pasitarimo svečias buvo Lietuvos agrarinių ir miškų mokslo centro filialo direktoriaus pavaduotojas dr. Virgilijus Mikšys.

Pasitarime, kuris vyko Mažeikių miškų urėdijos Kairiškių ir Kapėnų girininkijos miškuose, pagrindinis dėmesys buvo skirtas jaunuolynų ugdymo kirtimams, nes tai – svarbiausi kirtimai, nuo kurių priklauso būsimo medyno struktūra, jo produktyvumas. Daug dėmesio buvo skirta ir neplyniems pagrindiniams kirtimams.

Šiais metais Mažeikių urėdija neplynais kirtimais kerta 36 procentus miško skaičiuojant nuo visų pagrindinių kirtimų ploto. Tai gana didelis kiekis, todėl miško sklypų parinkimas neplyniems kirtimams reikalauja daug žinių ir patirties.

Dr. Virgilijus Mikšys, apžiūrėjęs urėdijos vykdytus pagrindinius neplynus bei ugdomuosius miško kirtimus, išsakė savo pastebėjimus, pateikė daug naudingų patarimų dėl kirtimų kokybės bei tolimesnio medynų formavimo.

Prienų MU: girios vartai niekada neužkelti

Šiemet Miškininko dienos išvakarėse Prienų miškų urėdijos kolektyvą nusprendė palikti ilgametis miškininkas Jonas Koklevičius, daug metų dirbęs urėdo pavaduotoju, vyriausiuoju miškininku, vėliau savo patirtį perdavęs jaunesniems kolegoms.

Iš viso miškams Jonas atidavė vos ne pusę amžiaus, o daugiau kaip 45-eri metai prabėgo Prienų miškų urėdijoje.

Sulaukęs pensinio amžiaus, Jonas dar keletą metų dirbo urėdijoje, padėjo savo žiniomis ir patirtimi jauniems specialistams. Dabar, kai jo „ugdytiniai“ jau įgavo ne tik žinių, bet ir patirties, jis gali atsidėti savo asmeniniam gyvenimui - dar daug kur nepabuvota, neapsilankyta, dar daug knygų neperskaityta, dar daug širdžiai mielų buities darbų laukia. Juk turi ateiti metas, kai gali gyventi tik sau ir tuo džiaugtis - juk jau daug padaryta, padėti pamatai ateičiai, tad tegul jaunieji skinasi kelią toliau patys.

Jonas Koklevičius su žmona Rita užaugino du sūnus. Vyresnysis Darius taip pat pasirinko miškininko profesiją ir darbuojasi Prienų miškų urėdijoje.

J. Koklevičius oficialiai jau atsisveikino su urėdijos kolektyvu, tačiau su mišku taip lengvai neišsiskirsi - paviliotas miško ir jo deivės Medeinės, liksi su ja visą gyvenimą. Tik ji verčia ištikimai tarnauti, mylėti ir saugoti visa, kas mus supa - gamtą, mišką ir visus gyvūnėlius.

Paklaustas, kiek gi iš viso metų skyrė miškams, kad nepakeitė profesijos, Jonas su šypsena sako, kad „dirbti reikėjo, o kas kitur būtų priėmę?“ Tai vis tas neblėstantis, brandus humoras, būdingas tik tokiam tvirtam, atsakingam ir patikimam žmogui. Išlaikytam, išbandytam ir tikram.

Miškininkas - tai ne tik profesija, tai gyvenimo būdas. Tad J. Koklevičius visada ir liks ištikimas savo pašaukimui. Juk girios vartai niekada neužkelti.

Radviliškio MU: rudeninis miškasodis su socialiniais partneriais

Rugsėjo 14-ąją įvyko Radviliškio parapijos bendruomenės socialinių paslaugų centro (toliau – Centras) 5 metų jubiliejui skirtas renginys – medelių sodinimas kartu su socialiniais partneriais.

Daugiau nei 40 Centro darbuotojų šiltą trečiadienio popietę susirinko Aukštelkų girininkijos miške, kur pasodino 2 tūkstančius eglučių.
Centras džiaugiasi ir dėkoja visiems prisidėjusiems prie šios prasmingos veiklos: tautodailininkui Eugenijui Arlušauskui - už nuostabią atminimo lentą; VĮ Radviliškio miškų urėdijos miškų urėdui Juozui Eismantui, Miško ir želdinimo ir apsaugos inžinieriui Giedriui Zabuliui, Aukštelkų girininkijos girininkui Evaldui Kuodžiui – už pagalbą suteikiant miško plotą, eglutes ir pamokymą, kaip jas sodinti; Radviliškio rajono savivaldybės tarybos nariui Vaidui Smalinskui bei Radviliškio miesto vietos veiklos grupės vadovei Lenai Skriptienei – už atsiliepimą į kvietimą dalyvauti medelių sodinime.

Centro darbuotojai džiaugiasi atlikę reikalingą ir prasmingą darbą kartu su socialiniais partneriais bei tikisi, kad tokių veiklų bus ir ateityje.

Kauno MU: suorganizavo vaikams ekskursiją

Kauno miškų urėdijos darbuotojai Miškininko dienos proga suorganizavo ekskursiją Vilkijos gimnazijos dienos centro mokiniams į Tado Ivanausko zoologijos muziejų.

Edukacinėje klasėje Lina Marmaitė Snitkienė pravedė pažintinę pamokėlę apie gamtą ir gyvūnus. Apie mišką ir jo reikšmę papasakojo ir mokinius lydėjo Padauguvos girininkijos girininkas Kęstutis Markevičius. Tik bendromis pastangomis galima puoselėti ir išsaugoti gamtą.

Telšių MU: stumbryno atidarymas, „Žvėrinčiaus“ dvidešimtmetis

Rugsėjo 20 d. Telšių miškų urėdijos Ubiškės girininkijos „Žvėrinčiuje“ atidarytas naujasis stumbrynas ir pažymėtas „Žvėrinčiaus“ dvidešimtmetis.

„Žvėrinčius“ – viena lankomiausių Žemaitijos vietų. Prieš 20 metų pradėtas kurti miškininko Petro Dabrišiaus, jis nuo paprasto aptvaro danieliams išaugo į Lietuvos laukinių gyvūnų ekspoziciją gamtoje. Čia gyvenančius vilkus filmavo daugelio pasaulio šalių kino kūrėjai. „Žvėrinčiuje“ veisiami apuokai ir lūšys buvo išleisti į laisvę ir papildė šių retų gyvūnų laukines populiacijas.

Karščiausia „Žvėrinčiaus“ naujiena – 50 ha aptvaras stumbrams. Jis įrengtas naudojantis ES parama. Kaip pažymėjo naujajame stumbryne jau apsilankę mūsų ir užsienio gamtininkai, jo infrastruktūra nusipelno pagyrimų.

Šio stumbryno paskirtis – ne tik parodyti, bet ir laikinai apgyvendinti sugautus laisvėje ir pagal Stumbro apsaugos planą atrinktus laukinius stumbrus. Šis aplinkos ministro Kęstučio Trečioko prieš metus patvirtintas planas numato kaip spręsti su laisvųjų stumbrų bandomis susijusias problemas. Jų kyla todėl, kad Kėdainių ir Panevėžio rajonuose, kur šios bandos susiformavo, miškų plotai labai maži, ir stumbrai iš vieno miško į kitą keliauja laukais. Jie nuniokoja pasėlius ir pridaro daug žalos ūkininkams. Todėl nutarta šiuos stumbrus pamažu perkelti į jiems gyventi tinkamesnes teritorijas. Tai yra sudėtingas ir daug pastangų reikalaujantis procesas.
Pirmasis etapas – dalies laisvųjų stumbrų perkėlimas į laikino laikymo aptvarą Telšių miškų urėdijos „Žvėrinčiuje“. Čia jau yra keturi naujakuriai. Šiems stumbrams skirtas senbuvių vaidmuo – kad perkeltieji laisvieji stumbrai atrastų jau gyvenamus „namus“, turinčius savo tvarką.

Antrą laikinąjį aptvarą laisvųjų stumbrų perkėlimui numatoma įrengti Pašilių stumbryne Panevėžio miškų urėdijos Krekenavos girininkijoje 2017 metais.
Laikinai pagyvenę šiuose aptvaruose, stumbrai bus perkelti į kitą stumbryną, kad prisitaikytų gyventi laisvėje. Šis stumbrynas bus įrengtas Varėnos miškų urėdijos ir Dzūkijos nacionalinio parko teritorijoje. Iš jo stumbrai jau bus išleidžiami į laisvę.

Renginyje dalyvavo Seimo Aplinkos komiteto pirmininkas Algimantas Salamakinas, aplinkos ministras Kęstutis Trečiokas, Telšių r. meras Petras Kuizinas, miškininkai, jaunieji miško bičiuliai ir kt.

Utenos MU: pažymėti ilgamečiai darbuotojai

Rugsėjo 23 d. Utenos miškų urėdijoje lankėsi aplinkos viceministras Linas Jonauskas. Susitikimo metu viceministras nuoširdžiai bendravo su Utenos miškininkais, ilgamečiams urėdijos darbuotojams įteikė Nusipelniusio aplinkosaugininko ženklus.

Aplinkos viceministras L.Jonauskas aplankė remontuojamą privažiavimo prie Labanoro apžvalgos bokšto kelią Mindūnuose, Molėtų r.

Kretingos MU: naujas miško kelias

Rugsėjo 27 d. Kuršių nerijoje ties Preilos gyvenviete įvyko ką tik nutiesto miško kelio priešgaisrinei saugai užtikrinti pabaigtuvės.

Kelias buvo nutiestas per 145 ha kalninės pušies medynų masyvą, kuris vasaros metu išdžiūvus smėliui yra praktiškai nepravažiuojamas jokiai ratinei technikai.

Kalninės pušies medynai šioje teritorijoje yra pasodinti prieš 120-130 metų ir šiuo metu yra pasiekę savo gamtinę brandą. Yra prasidėjusi šių medynų natūrali degradacija ir jie pamažėle džiūsta. Todėl čia kaupiasi dideli ypatingai degios biomasės kiekiai. Pats kalninės pušies masyvas savo rytiniu pakraščiu remiasi į Preilos gyvenvietę, todėl kilus gaisrui iškiltų reali grėsmė pačiai gyvenvietei, jos gyventojams ir turtui. Kad taptų įmanoma gesinti šiame kalninės pušies masyve, galinčius kilti miško gaisrus, buvo nutiestas šis miško kelias, kurio statyba finansuota ES lėšomis.

Raseinių MU: Viduklės girininkija – tarp gražiausiai tvarkomų

Raseinių miškų urėdijos rekreacinės plėtros metai prasidėjo 2004 2005 m.

Visos urėdijos girininkijos yra įrengusios ne vieną poilsiavietę. Gerai žinoma ir išskirtinio lankytojų dėmesio sulaukia Jūkainių miško rekreacinė poilsio zona su pažintiniais takais, kurių pakraščiuose pastatytos meniškos medžio skulptūros. Jau ne pirmą kartą ši poilsiavietė atnaujinama. Šią vasarą vyko medžio drožėjų - skulptorių pleneras. Jų sukurtos skulptūros liks Jūkainiuose. Taip pat atnaujinta dalis lauko baldų, takų.

Raseinių miškų urėdijos Viduklės girininkija rajoninio konkurso apžiūros "Gražinkime savo aplinką" pripažinta laureate gražiausių, geriausiai tvarkomų viešųjų erdvių kategorijoje už Jūkainių valstybinio geomorfologinio draustinio viešosios erdvės tvarkymą.

Pagal miškų urėdijų svetaines, „Naująjį Gėlupį“, „Gimtąjį Rokiškį“parengė Solveiga Potapovienė

     
« Atgal|Į viršų Informacija atnaujinta: 2016.10.06 12:39