IMŪEPIS

Intelektuali miškų ūkio elektroninių paslaugų informacinė sistema
English Svetainės medis, struktūra
Praleisti naršymo saitus
Naujienos

Naujienų prenumerata

2016.09.07  Rugpjūtis miškų urėdijose: prakiuręs dangus 

 
 

Rugpjūtis miškų urėdijose: prakiuręs dangus


Jurbarko MU: pavėsinė ant Jūros upės kranto

Jociškių kaime (Pagėgių sav.) poilsio aikštelėje ant Jūros upės kranto Jurbarko miškų urėdija pastatė pavėsinę. Ji suręsta daugelį metų poilsiautojams tarnavusios senosios pavėsinės vietoje.

Ukmergės MU: ragina tausoti sveikatingumo trasą

Ukmergės miškų urėdijos Pivonijos šile prieš kelerius metus įrengta Sveikatingumo trasa tapo viena iš mėgstamiausių ukmergiškių laisvalaikio praleidimo vietų. Čia jie sportuoja, vaikšto, važinėja dviračiais, vedžioja augintinius ar tiesiog prisėdę ant suolelio maloniai leidžia laiką gamtos apsuptyje maloniai leidžia laiką. Tad nenuostabu, kad Sveikatingumo trasa šiokiadienių vakarais, o ypač savaitgaliais, sutraukia daugiau žmonių, nei jų galima išvysti Ukmergės gatvėse.

Miškininkai Pivonijos šile nutiesė su sveikatingumo takus (vieno ilgis 1,6, kito – 1,8 kilometro), pastatė nemažai suolų, pavėsinių, įrengė sportui skirtus treniruoklius: lygiagretes, stacionarius, besisukiojančius ir svyruojančius buomus, gimnastikos sienutes, skersinius, kopėčias, kliūčių ruožus ir kt. Visiems įrenginiams buvo panaudota keliasdešimt kubinių metrų medienos. Šis projektas urėdijai kainavo apie 150 tūkstančių eurų.
Sveikatingumo trasos šeimininkai pripažino, jog jiems yra be galo skaudu kaskart matyti piktadarių piktybiškai suniokotus įrenginius ar pavėsines, poilsiautojų paliktas krūvas šiukšlių. Prieš metus, dar nepabaigus vieno iš takų įrengimo darbų, teko perdažyti pavėsines, kurios buvo išmargintos įvairiausiais užrašais, o prieš du mėnesius teko tvarkyti sugadintus buomus.

„Su šiais remonto darbais susijusios išlaidos galėjo būti panaudotos aplinkos priežiūrai prie pavėsinių, smulkiam remontui, informacinių stendų pastatymui ir kt. Dažnas ir piktybiškas rekreacinių objektų gadinimas verčia mus mažinti lėšas, skirtas planuojamiems naujiems darbams“, – sakė Ukmergės miškų urėdijos vyriausiasis miškininkas Vilius Palionis.

Urėdija iš viso prižiūri 60 rekreacinių objektų. Įvertinus visų būklę, šiais metais jų priežiūros ir remonto darbams planuojama skirti daugiau nei 48 tūkstančius eurų.

Jurbarko MU: vandalai suniokojo miškininkų įrengtą poilsiavietę

Išlaužytos pavėsinės, prakiurdyti stogai, sulamdyti stendai, pavogta, ką galima nulupti, prišiukšlinta. Su tokia kasdienybe susiduriantys miškininkai griebiasi už galvos ir perspėja - iš poilsio zonos miškeliuose tarp Dainų slėnio ir Jurbarko vandenvietės greitai nieko neliks.

Jurbarko miškų urėdija į du miškelius vakarinėje miesto dalyje investavo 44 tūkst. eurų. Einančius pėsčiomis ar važiuojančius dviračiais pro dvaro parką, per Mituvos tiltuką, kitapus upės pasitinka miškininkų įrengti takeliai, patogios pavėsinės, akį džiugina medžio skulptūros. Urėdija miesto teritorijoje esančius miškelius sutvarkė, išvalė menkaverčius augalus. Buvusi brūzgynė ne tik prašviesėjo, bet tapo gražia poilsio zona. Čia yra inkilų kolekcija ir dvylika treniruoklių norintiems sportuoti.

„Ateinančius į mišką pasitinka meistro Vaclovo Dubikalčio išdrožtos meškos medyje, kamuolį ritinėjantis ežiukas, sraigė, baravykas ir kitos skulptūros. Taip pat ir informacinis stendas apie šioje vietoje gyvenančią gyvūniją, su patarimais, kaip įrengti inkilus įvairiems paukščiams. Deja, stendas jau suniokotas, sudaužytas pagaliu“, - apmaudo neslėpė teritoriją prižiūrinčios Pašvenčio girininkijos girininkas Vydas Adomas Rutka.

Tačiau ne suniokotas stendas perpildė miškininkų kantrybę. Prieš keletą dienų čia apsilankęs girininkas nustėro: jurbarkiečiams dovanotos ąžuolinės pavėsinės -nuniokotos. Vandalai pagaliais iš vidaus išdaužė skiedrų stoge skyles, išspardė suoliukus, pavėsinės sieną. Nors finansinius nuostolius suskaičiuoti sunku, miškininkams darbo netrūks - reikės surasti tinkamos medienos, ją paruošti, sutaisyti viską taip, kad būtų kaip buvę.

„Teritorija įruošta prieš porą metų, o vos spėjame remontuoti. Jei taip ir toliau, tikrai greitai nieko neliks. Stengiamės čia kuo dažniau lankytis ir kontroliuoti, tačiau nespėjame. Todėl labai prašome visuomenės, kad ji saugotų jai dovanotą turtą, nebūtų abejinga ir nepraeitų pro šalį, kai mato negerus dalykus - drausmintų, praneštų policijai. Abejingumas - pats blogiausias dalykas“, - sakė V. A. Rutka.

Telšių MU: paminėjo paskutinio Plungės urėdo jubiliejų

Rugpjūčio 25 dieną Telšių miškų urėdijoje vėl margavo gėlių puokščių. Grupelė urėdijos darbuotojų ir girininkų susirinko ne į gamybinį pasitarimą, o neeiline proga - pažymėti buvusios Plungės urėdijos paskutinio urėdo Adomo Kubiliaus 80-mečio.
Adomas Kubilius buvo miškininkas beveik keturis dešimtmečius. Dirbo Zarasuose, Anykščiuose, buvo Plungės miškų ūkio vyriausiasis miškininkas, Plungės rajono žemės ūkio valdybos vyriausiasis miškininkas, Plungės urėdas. 2000 metais Plungės urėdija panaikinta - prijungta prie Telšių urėdijos. Nuo to laiko jubiliatas jau pensininkas, bet neatitrūkęs nuo miškininkystės reikalų, apskritai negali gyventi be miško. Plungiškiai miškininkai puikiai jį pažįsta, o telšiškiai gal nė nežino, kad jis - ir poetas. Savo poezijos knygoje „Liūdi pievoje smilgos" eilėraštyje „Miške" rašė:

Tarp eglių ir pušų nurimsta siela,
Ir, rodos, rūpesčiai visai menki -
Lyg neskaudėjo ir širdies negėlė,
Ir buvo man visi tokie geri...

Rokiškio MU: tarp geriausių elnių kvieslių – Juodupės girininkas

Pirmajame atvirame Lietuvos tauriųjų elnių kvieslių čempionate, rugpjūčio 27 d. vykusiame Jurbarke, sėkmė lydėjo Rokiškio miškų urėdijos Juodupės girininkijos girininką, aistringą medžiotoją Rytį Andriuškevičių. Jis iškovojo trečią vietą tarp dalyvių iš Lietuvos ir su kitais geriausiais elnių kviesliais 2017 m. pavasarį pakviestas į Prancūziją dalyvauti Europos tauriųjų elnių kvieslių čempionate.

Mažeikių MU: svečiuose – Seimo ir Vyriausybės atstovai

Rugpjūčio 29 dieną Seimo frakcijos „Tvarka ir teisingumas“ seniūno Kęstučio Bartkevičiaus iniciatyva Mažeikiuose lankėsi aplinkos ministras, energetikos viceministras ir būrys Seimo narių, kurie susitiko su įvairių įstaigų bei bendruomenių atstovais, lankėsi savivaldybėje. Pasiskirstę į grupes pagal kuruojamas sritis svečiai aplankė 15 vietų, kur kalbėjosi apie iškylančias problemas, pasidžiaugė gražiai gyvenančiais ir dirbančiais žmonėmis, atsakė į gyventojų klausimus.
Aplinkos ministras Kęstutis Trečiokas kartu su K Bartkevičiumi lankėsi Mažeikių miškų urėdijoje.

Pasak K. Trečioko, jo tikslas, lankantis miškų urėdijoje, buvo išklausyti miškininkus, surinkti žinias ir perduoti jas generaliniam miškų urėdui. K. Bartkevičius apgailestavo, kad nepavyko išspręsti medienos klasterio klausimo, nors, pasak jo, daug iečių sulaužyta, tačiau Seimo narys pasidžiaugė, jog Mažeikiuose daug projektų įgyvendinta padedant Aplinkos ministerijai.

Ministras ir Seimo narys teigiamai įvertino sutvarkytą Mažeikių miškų urėdijos administracijos pastato aplinką, atsakė į urėdijos darbuotojų klausimus.

Utenos MU: gerina darbo sąlygas

Videniškių girininkijos darbuotojai džiaugiasi užbaigtu girininkijos patalpų remontu: erdviu, naujai įrengtu poilsio kambariu bei sanitariniu mazgu.

"Darbo sąlygų gerinimas - vienas iš svarbiausių urėdijos tikslų", - sakė miškų urėdė Aurelija Jočienė, linkėdama girininkijos kolektyvui kokybiško ir rezultatyvaus darbo.

Apžvalgą pagal miškų urėdijų interneto svetaines, Ukmergės rajono savivaldybės informaciją, „Šviesa“, „Būdas žemaičių“, „Gimtąjį Rokiškį“ parengė Solveiga Potapovienė

     
« Atgal|Į viršų Informacija atnaujinta: 2016.09.07 15:48