IMŪEPIS

Intelektuali miškų ūkio elektroninių paslaugų informacinė sistema
English Svetainės medis, struktūra
Praleisti naršymo saitus
Naujienos

Naujienų prenumerata

2017.01.16  Gruodis miškų urėdijose: miškininkai papuošė 200 tūkstančių namų, jaunieji bičiuliukai apkabino senolius 

 
 

Generalinė miškų urėdija, Aplinkos ministerija ir visos 42 šalies miškų urėdijos, kasmet puoselėdamos gražią šiauliečių miškininkų iniciatyvą, akcija „Parsinešk Kalėdas į savo namus“ tiesia neregimą, bet tvirtą bičiulystės tiltą tarp miško ir žmogaus. Besidžiaugiantys ir dėkojantys žmonės miškininkus įkvėpia neapleisti šios tradicijos.

Alytaus MU

Alytaus miškų urėdijos miškininkai Alytaus miesto gyventojams Rotušės aikštėje išdalino apie 2500 eglės ir pušies šakų. Šakelių atėjo pasiimti įvairaus amžiaus žmonės, kurie galėjo betarpiškai pabendrauti su girininkais, eiguliais ir kitais miškų specialistais. Miškininkai iš miestiečių sulaukė daug padėkos žodžių, linkėjimų ir kitais metais sėkmingai dirbti.

Biržų MU

Biržų miškų urėdijos miškininkai šakas dovanojo J.Janonio aikštėje priešais Kultūros centrą Biržuose ir Vilniaus g. 5, Pasvalio seniūnijos aikštelėje. Akcijos metu išdalinta 2000 šakų. Susibūrimų vietose tvyrojo gera nuotaika, gyventojai dėkojo miškininkams už eglės šakas, kurios papuoš jų namus, už šiltos aviečių arbatos puodelį ir vieni kitiems linkėjo gražių artėjančių švenčių.

Dubravos EMMU

Įvažiuojantį Dubravos eksperimentinės mokomosios miškų urėdijos sunkvežimį, prikrautą eglės šakų, centrinėje Kauno miesto Rotušės aikštėje pasitiko būrelis kauniečių. Suradus tinkamą vietą ir pastačius sunkvežimį buvo pradėtos dalinti Šilėnų girininkijoje paruoštos eglių šakos. Šiais metais girininkija paruošė apie 1500 didelių, skarotų eglės šakų. Miestelėnų patogumui eglių šakas miškininkai patrumpindavo pjūkliuku arba sekatoriumi. Keletas kauniečių liko ypatingai dėkingi dovanų gavę ne eglės šaką, o visą eglės viršūnę.

Ignalinos MU

Ignalinos miškų urėdija eglių šakas dalino Ignalinos miesto centrinėje aikštėje ir Visagino miesto Santarvės aikštėje.
Akcijos metu buvo išdalinta per tūkstantį eglės šakų. Rajono gyventojai mielai ėmė eglių šakas. Labai aktyvūs buvo Visagino miesto gyventojai, todėl teko šakas į miestą vežti du kartus.

Jonavos MU

Jonavos miškų urėdijos miškininkai paruošė ir dovanojo paprastosios, dygiosios ir baltosios eglių, paprastosios pušies, pilkojo kėnio, pocūgės šakas. Šakos buvo dalinamos dviejose vietose: Sąjūdžio aikštėje ir prie prekybos centro ,,Norfa“. Kaip ir kasmet sulaukta daug jonaviečių, kurie šią akciją palaiko jau ne vienerius metus. Žmonių teigimu, nereikia varžytis kalėdinės eglutės didumu su kaimynu – verčiau mokytis pasidžiaugti ir eglės šakute, nes šventinis laikotarpis trunka vos dvi savaites, po kurio kirsta eglutė tampa nereikalinga.

Kretingos MU

Kretingos miškų urėdijos miškininkai klaipėdiečiams įteikė šventinę dovaną. Jie į miesto Teatro aikštę atvežė apie 11 tūkstančių eglės šakų. Paprastai jos išdalijamos per valandą. Kretingos miškų urėdas Arūnas Samoška pasakojo, kad ilgiausiai akcija yra trukusi 2 val. „Šakos išgraibstomos labai greitai. Šie metai buvo ne išimtis. Nėra buvę, kad neišdalintume visų šakų“, – pasakojo urėdas. Pasak A. Samoškos, norėtųsi, kad akcijos metu žmonės elgtųsi kultūringiau. Paprastai pirmas akcijos 10–15 min. prasideda grumtynės dėl eglės šakų. Šiemet aistrų taip pat netrūko. Klaipėdiečiai greitai apspito sunkvežimį ir pradėjo griebti šakas. Kai kuriems teko pajusti ir eglių spyglių aštrumą. Šakas nešdami klaipėdiečiai šakomis paglostė veidą dar laukiančių. „Tikrai nereikia grūstis. Šakų užtenka visiems atėjusiems“, – pasakojo urėdas.

Kupiškio MU

Akcijos „Parsinešk Kalėdas į savo namus“ metu, Kupiškio mieste buvo padovanota apie 400 vnt. eglės šakų.

Kuršėnų MU

Kuršėnų miškų urėdijos darbuotojai akciją  organizavo  Kuršėnų mieste - mašinų stovėjimo aikštelėje (prie L.Ivinskio aikštės), Šaukėnų miestelyje  prie seniūnijos, Tryškių miestelio turgaus aikštėje. Kuršėnų Stasio Anglickio mokyklos jaunųjų miško bičiulių būrelių ,,Ąžuoliukai” ir ,,Giliukai” nariai dovanojo Kuršėnų miesto gyventojams pačių pagamintus žaisliukus eglutei.

Mažeikių MU

Akcija „Parsinešk Kalėdas į savo namus“ sėkmingai įvyko ir Mažeikių miškų urėdijoje. Šakos dalintos Mažeikių, Sedos, Viekšnių Naujosios Akmenės ir Akmenės miestuose. Susirinko gausybė žmonių, kurie buvo apdalinti  eglių ir pušų šakomis.

Pakruojo MU

Eglių šakas Pakruojo miškininkai gruodžio 20 dieną dalino visame šventiškai pasipuošusiame Pakruojo rajone. Linkuvos, Žeimelio, Rozalimo, Klovainių, Lygumų, Pakruojo miesto gyventojai, nutarę, jog didžiųjų metų švenčių akcentui pakanka žaliaskarės šakos, išradingai padarytos puokštės ar kitokios kompozicijos, į namus parsinešė bene 300 kvepiančių eglių šakelių. Jau nuo akcijos pradžios, 13 valandos, Pakruojo Vienybės aikštėje būriavosi žmonės. Medelyno viršininkas Bronius Baltrūnas, šiemet suradęs ir atvežęs labai gražių, vešlių eglės šakų, jam talkinę urėdijos darbuotojai  - Giedrė Jankutė, Osvaldas Rutkauskas, Pranas Vaičiulis, Ramūnas Budzevičius   dalino pakruojiečiams ne tik Kalėdų simbolius, eglės šakas, bet ir gerą nuotaiką, jaukų ir šiltą bendravimą. Miškininkams, sumaniusiems ir įgyvendinusiems šią gražią iniciatyvą, atėjo padėkoti Pakruojo rajono savivaldybės mero pavaduotojas Jonas Juozapaitis, administracijos direktorė Erika Kižienė, direktorės pavaduotojas Marius Senulis, mero padėjėja Rūta Sausienė. Jie įteikė miškininkams dovanėlių su Pakruojo simbolika, o patys į savivaldybę grįžo su puošniomis šakelėmis.

Prienų MU

Prienų miškų urėdijos specialistai Prienų miesto centrinėje aikštėje ir Birštono mieste prie girininkijos gyventojams išdalino apie 800 eglių šakų.
Prienų ir Birštono gyventojai džiaugiasi, kad artėjant gražiausioms metų šventėms nereikia rūpintis, iš kur gauti eglutę papuošimui. Daugelis žmonių iš eglių šakų ir šakelių sugeba sukurti tikrą žiemos stebuklą ir juo džiaugtis iki Trijų karalių šventės. Kiti, norintys tikros eglutės, galėjo kreiptis į girininkijas, kur miškininkai pardavinėjo eglutes pagal nustatytas kainas.

Radviliškio MU

Radviliškio mieste lūkuriuoja būrelis žmonių. „Laukiame kol miškininkai atveš eglės šakų, reikia namus papuošti“, - sako vienas iš laukiančiųjų vyrukų. Per tris valandas Radviliškio miškų urėdijos miškininkai išdalino 1200 šakų mieste ir 1260 šakų rajono miesteliuose. Žmonės tapo laimingesni, vadinas, tikslas pasiektas.

Raseinių MU

Raseinių miškų urėdijos miškininkai dovanojo eglių šakas Raseinių mieste Žemaičio aikštėje ir Ariogaloje prie seniūnijos.

Rietavo MU

Rietavo miškų urėdija eglių šakas dalino Rietave, Šilalėje ir Laukuvoje. Išdalinta apie 800 vnt. šakų.

Šakių MU

Per kelias valandas miškininkai Šakiuose ir Kudirkos Naumiestyje išdalino per tūkstantį eglių šakų.

Šakių mieste eglės bei pušies šakos buvo dalinamos aikštėje prie parapijos namų. Jau iš anksto čia lūkuriavo keletas vyresnio amžiaus moterų. Šakietė Janina džiaugėsi tokia akcija. Kadangi eglutę įsigyti pensininkei yra per brangu, nes jos kainuoja net iki 30 eurų, todėl kasmet ateina parsinešti žaliaskarės šakutę į savo namus. Kita šakietė, paklausta, ar ne per vėlu puošti namus, atsakė, kad puoš Kūčių dieną. Jai užtenka kelių šakelių: jas įmerkia į vandenį, užkabina papuošimus, uždega žvakelę. Moteris sakė, kad laikosi senųjų tradicijų ir nesupranta, kodėl žmonės puošiasi Kalėdoms prieš mėnesį.
Apie 13 val. keliasdešimt žmonių apgulė šakas priekabose atvežusius du automobilius. Šakių miškų urėdijos Lekėčių girininkijos girininko pavaduotojas Jonas Urbanavičius pasakojo, kad iš Lekėčių miškų atvežė apie tris šimtus eglišakių. Pasak miškininko, jos pristatytos iš sėklinių eglių plantacijų, pjautos iš vakaro nuo eglių, kurioms per 40 metų. Jis patikino, kad miškininkų paruoštų šakų dar niekad nepritrūko.
Prie kitos priekabos šeimininkavo ir šakas dalino pats Šakių miškų urėdijos Lekėčių medelyno viršininkas Audrius Krikštopaitis. Jis pasakojo, kad šiemet jie atsivežė apie aštuonis šimtus eglišakių ir apie 150 pušų šakelių. Miškininkas teigė, kad per tiek metų jau žino, kiek maždaug šakelių išdalinama, todėl ir šiemet panašų skaičių šakų pripjovė. Tiesa, pasak A. Krikštopaičio, pušų šakeles vežti pradėjo tik prieš trejetą metų, nes anksčiau nebuvo paklausos, o šiais metais jos buvo kaipmat išgraibstytos. Visos šakos buvo nupjautos prieš dvi dienas, tankios ir žalios, laikytos medelyno daigų šaldytuve.
„Du darbuotojai pjovė šakas su specialiais genėtuvais, atvežėm tikrai gražias, parinktas šakas, todėl, manau, kad jų neliks nė vienos. Pamenu, ankstesniais metais žmonės čia pat laužydavo šakeles, komponuodavo puokštes, dabar renkasi tvarkingai, prilaužytų šakų nebėra, visiems visos tinka", - spėjęs pasišnekučiuoti su gyventojais sako A. Krištopaitis ir džiaugiasi geru oru, nes, pasak jo, yra tekę šakas dalinti ir kai šaltukas lauke spaudė iki 20 laipsnių.
Na, o šakas kas ėmė tik sau, kas darbo vietai papuošti, kas vieną, kas keletą. Vieni pageidavo eglių, kiti pušų, vieni didesnių, kiti su kankorėžiais. Miškininkai iš patirties pasakojo, kad nuo šakų su kankorėžiais namuose daug šiukšlių būna, nes jie šilumoje išsiskleidžia ir išbyra sėklytės.
Naumiestiečiams buvo išdalinta apie 100 eglišakių, kurios buvo atvežtos iš Baltkojų miško.
Eglišakių pasiimti atėjo ir rajono įmonių darbuotojai, o miškininkai kantriai lūkuriavo gyventojų iki 17 val. Pasibaigus šakų dalinimui, miškininkai patys ir aikštę sutvarko, sušluoja spyglius.

Ukmergės MU

Ukmergėje šakos kasmet dalinamos aikštėje prie kultūros centro. Keliasdešimt žmonių jau iš anksto laukė miškininkų sunkvežimio.
Eglių šakos atkeliavo iš netoli Ukmergės esančių kirtaviečių. VĮ Ukmergės miškų urėdijos urėdas Vigantas Kraujalis pastebi, kad tada, kai žmonės gali nemokamai gauti eglės šaką, daug rečiau jiems kyla pagunda nelegaliai kirsti eglutes miške.
V. Kraujalis pasakojo, kad Ukmergėje akcijos metu išdalinta apie 3000, Širvintose - apie 1000 eglių šakų. Taigi, apie 4000 žmonių į namus grįžo su Ukmergės miškų urėdijos kirtavietėse nugenėtomis šakomis.

Telšių MU

Tikriausiai būtų sunkoka suskaičiuoti, kiek per visą akcijos laiką nuo kirvio išgelbėta eglaičių, tačiau kasmet prieš Šv. Kalėdas Telšiuose išdalijama tūkstančiai šakų, o šalyje -- per keletą šimtų tūkstančių, leidžia manyti, kad savo viršūnes Lietuvoje į dangų vis aukštyn kelia žvilgsniu neaprėpiamas simbolinis žmogaus ir gamtos bičiulystės dėka išsaugotas žaliaskaris jaunuolynas. Ir gruodžio 20 dieną  Turgaus aikštėje, kur karaliauja gražuolė kalėdinė miesto eglė, miškininkai dalino šakas. Gretimais stovėjo išradingai papuoštas jų tarnybinis automobilis su jaunųjų miško bičiulių kalėdinėmis puokštėmis ir kompozicijomis. „Šiemet iš anksto buvome nutarę, kad kalėdines puokštes eksponuosime ne uždaroje erdvėje, o centrinėje miesto aikštėje. Todėl jos buvo kiek kitokios nei įprastai ir pritaikytos lauko sąlygomis eksponuoti bet kokiu oru. Taip pat su jaunaisiais miško bičiuliais aptarėme, kas ir ką gamins, kad ekspozicija atrodytų kuo įspūdingiau", - pasakojo Telšių miškų urėdijos inžinierius ir jaunųjų miško bičiulių koordinatorius Justinas Norvilas. Aikštėje džiugiai šurmuliavo bendrojo lavinimo mokyklų jaunųjų miško bičiulių būreliai iš Nevarėnų -- „Markija", Kaunatavos -- „Blindukai", Tryškių - „Lazdynukai", Viešvėnų - „Kankorėžis", Žarėnų - „Bičiulių oazė", „Atžalyno" progimnazijos - „Miško draugai". Jie ir savo miniatiūrinių šventinių suvenyrų miestelėnams padovanojo. Telšių rajono mokinių parlamento atstovai vaišino visus kvapnia arbata, o atminčiai įteikė ir sveikinimo atvirutę. Vaikų darbelius, įsijautęs į savo pareigas, saugojo šuo Atilas, o policijos kinologas Tomas Taurinskis maloniai bendravo su miškininkais ir dalinosi įspūdžiais kaip randa girioje pasiklydusius grybautojus. „Nuo 13 iki 16 valandos su miestelėnais bičiuliavę miškininkai be eglės šakelės nepaliko nė vieno, panorusio ant žaliojo spyglio „parsinešti Kalėdas į savo namus". Džiugu, kad vis daugiau žmonių tausoja mūsų žaliąjį gamtos rūbą. Parsinešę eglės šaką į namus, jie gali leisti pasireikšti išmonei: susikurti išradingų kalėdinių puokščių ar kompozicijų, pritaikydami didesnėms ar mažesnėms erdvėms",-- sakė Telšių miškų urėdijos urėdas Bronislovas Banys. Urėdijos miško želdinimo inžinierė Lina Servienė dėkojo visiems miškininkams, kurie jau dešimtmetį nuoširdžiai rūpinasi, kad prieš Šv. Kalėdas eglės šakomis galėtų pradžiuginti kuo daugiau telšiškių, taip pat jauniesiems miško bičiuliams ir būrelių vadovams: Birutei Pocienei (Viešvėnai), Vytautui Danieliui (Kaunatava), Romui Lubiui (Nevarėnai), Virginijai Svotienei („Atžalyno" progimnazija), Aušrai Adomaitienei (Tryškiai), Teresei Bagdonienei (Žarėnai). Generalinė miškų urėdija, Aplinkos ministerija ir visos 42 šalies miškų urėdijos, kasmet puoselėdami gražią šiauliečių miškininkų iniciatyvą, tiesia neregimą, bet tvirtą bičiulystės tiltą tarp miško ir žmogaus. Pasirodo, ir nedidelė šakelė, padovanota prieš didžiąsias metų šventes, įkvepia žmogų kilnesniems darbams ir apdairiau elgtis gamtoje.
Plungėje akcija vyko Senamiesčio aikštėje greta jau senokai papuoštos didelės miesto eglės. Šventę paįvairino Plungės rajono mokyklų jaunųjų miško bičiulių būrelių nariai, ne tik išradingai papuošę girininkijos automobilį, bet ir lankytojams paruošę kelis krepšius kalėdinių suvenyrų. Atėjusiųjų gauti kvepiančių didesnių ar mažesnių šakų  netrūko, ištuštėjusios aplinkinių girininkijų mašinos viena po kitos vis skubėjo papildyti atsargas. Būta ir savotiškos staigmenos - atvežta ypač dailiai atrodančių kėnio šakų. Jos dingo visų pirma.

Vilniaus MU

Gruodžio 20 dieną, sostinės Rotušės aikštėje Vilniaus miškų urėdijos darbuotojai dalino vilniečiams eglių šakas. Kasmet šiai akcijai Vilniaus miškų urėdija paruošia ir išdalina nuo 2000 iki 3000 šakų. Dalinti šakas atėjusiems žmonėms tradiciškai padėjo Žolyno vaikų socialinės globos namų auklėtiniai.

Zarasų MU

Zarasų miškininkai taip pat aktyviai ruošėsi šiai akcijai. Miesto gyventojams šventės metu išdalinta keli šimtai eglės šakų. Smagu matyti besidžiaugiančius ir dėkojančius žmones, kurie įkvepia neapleisti šios tradicijos.

Kalėdinės miškininkų ir jaunųjų bičiuliukų dovanos senjorams

Alytaus MU

Kalėdinės dovanos - mažas dėmesio ir gerumo stebuklas -  sušildė Pivašiūnų globos namų gyventojų širdis.
„Praėjusiais metais Kalėdas vežėme į vaikų globos namus, šiemet nusprendėme aplankyti senelių namų gyventojus", — teigė Alytaus miškų urėdijos prekybos vadybininkas Aurimas Kašelionis, atsakingas už ryšius su visuomene.
Rengdami jubiliejinę, 10-ąją akciją „Parsinešk Kalėdas į savo namus", Alytaus miškų urėdijos darbuotojai pakvietė joje dalyvauti ir Makniūnų mokyklos-daugiafunkcio centro jaunųjų miško bičiulių (JMB) „Dainava" narius.
„Mokiniai jau ne pirmus metus kuria kalėdines puokštes, todėl ir šį kartą noriai sutiko jas sukurti bei padovanoti senelių namų gyventojams", — pasakojo JMB būrelio „Dainava" vadovė Gita Sakalauskienė.
Keletas 10 klasės moksleivių seneliams sukūrė tris kalėdines puokštes — eglutes. Ši puokščių idėja pasirinkta neatsitiktinai — eglutė vienas svarbiausių Kalėdų švenčių simbolių, kuriam abejingi nelieka nei vaikai, nei senoliai.
Kad sidabrišku žvilgesiu švytinčios žaliaskarės kuo ilgiau ne-nubarstytų spygliukų ir būtų puresnės, vaikai jas padarė iš pušies šakelių ir papuošė originaliais žaisliukais — makaronais, džiovintais apelsinais bei subtiliomis spindinčiomis dekoracijomis.
Miškininkai seneliams atvežė saldžių dovanų ir įdomių bei vertingų knygų apie miškus, paukščius — gamtą.
„Šiltai ir nuoširdžiai bendraudami svečiai seneliams priminė, kad žmogaus gyvenimas be gamtos grožio būtų daug nykesnis ir dvasiškai skurdesnis. Buvo malonu matyti, kaip klausantis miškininkų, senolių veidus nušviečia šypsenos“, — miškininkų ir moksleivių viešnage džiaugėsi Pivašiūnų globos namų direktorius Sigitas Karlonas.
Anot jo, tokie apsilankymai senelių namuose svarbūs jų gyventojams, nes dėl įvairiai susiklosčiusių gyvenimo aplinkybių be artimųjų gyvenantys senoliai labai džiaugiasi bendravimu ir jiems rodomu dėmesiu.
G.Sakalauskienės teigimu, moksleiviams apsilankymas senelių namuose taip pat padarė stiprų įspūdį. Jaunimas pamatė, kad senatvė gali būti ori, kai šalia yra rūpestingų žmonių.

Kėdainių MU

Kėdainių miškų urėdijos darbuotojai kartu su miškų urėdu Justinu Urbanavičius gruodžio 21 d. lankėsi Kėdainių socialiniuose globos namuose: įteikė jaunųjų miško bičiulių sukurtas kalėdinių puokščių kompozicijas ir pradžiugino gyventojus savo apsilankymu.

Mažeikių MU

Mažeikių miškų urėdija irgi surengė kalėdinių puokščių konkursą. Jaunieji miško bičiuliai iš Mažeikių darželio – mokyklos „Kregždutė“ ir Mažeikių Pavasario pagrindinės mokyklos pagamino įvairių kalėdinių puokščių ir advento vainikų. Gruodžio 22 d. gražiausių kalėdinių darbelių autoriai buvo apdovanoti, o jų padarytos puokštės ir vainikai kartu su kitais jaunųjų miško bičiulių darbais nuvežti į Mažeikių rajono Plinkšių senelių globos namus. Taip Mažeikių urėdijos miškininkai padovanojo Kalėdas ir tiems, kurie neretai būna užmiršti.

Nemenčinės MU

Gruodžio 21 dieną Nemenčinės miškininkai kartu su jaunaisiais miško bičiuliais iš Pabradės „Ryto“ gimnazijos lankėsi Antavilių pensionate. Jaunieji svečiai kartu su biologijos mokytoja Daiva Maroziene atsivežė ir pačių kurtą kalėdinę puokštę, kuria pradžiugino senjorus.

Jaunatviška energija ir bendravimas su senjorais suvirpino ne tik senelių, bet ir pačių moksleivių širdis. Miškinukai iš pradžių buvo kiek nedrąsūs, tačiau lydimi socialinių darbuotojų Snaigės ir Alionos nuoširdžiai išdalino savo šilčiausius šventiškus linkėjimus.

„Pensionate šiuo metu gyvena apie 300 žmonių, kuriems reikalinga pagalba. Šiandien – didelė šventė, vaikų dėmesys seneliams neįkainojamas“, – sakė Antavilių pensionato direktorius Bronislovas Freimantas. Dėkodamas Generalinei miškų urėdijai, socialinei partnerei, ir Nemenčinės miškų urėdijai už nuolatinį rūpestį įstaigos globotiniais, jis pažadėjo senjorams miškininkams senatvę pensionate su langais į pietus.

Raseinių MU

Norėdami atnešti kalėdinę nuotaiką į senelių globos namus, Raseinių miškų urėdijos globojami jaunieji miško bičiuliai gruodžio 15 dieną surengė kalėdinių puokščių parodą ir įteikė šias puokštes Blinstrubiškių senelių globos namų gyventojams.

Rietavo MU

Rietavo miškų urėdijos globojami jaunieji miško bičiuliai taip pat dalyvavo akcijoje "Parsinešk Kalėdas į savo namus". Gruodžio 9-20 dienomis mokyklose jaunųjų miško bičiulių ir miškininkų iniciatyva organizuoti kalėdinių puokščių konkursai. Gražiausios kalėdinės puokštės padovanotos Kvėdarnos, Rietavo senelių globos įstaigoms bei Laukuvos miestelio senoliams.

Rokiškio MU

Senelių namų gyventojus su dovanomis – kalėdinėmis puokštėmis – aplankė būrys jaunųjų miško bičiulių iš Juozo Tūbelio progimnazijos ir Rokiškio miškų urėdijos miškininkai.
Tūbeliečiai, vadovaujami mokytojos Rasos Keliuotienės, pynė eglišakių vainikus, formavo natūralių ir kalėdinių blizgučių šventinius akcentus ir šias dovanas įteikė senelių globos namų gyventojams, kad jų kambariuose pasklistų kalėdinė nuotaika. Pandėlio pradinės mokyklos Kazliškio skyriaus jaunieji miško bičiuliai (vadovė – mokytoja Daiva Čiučelienė) dėl užklupusių negalavimų į svečius su dovanomis atvykti negalėjo, tad jų pagamintas puokštes įteikė Rokiškio miškų urėdijos vyriausiasis miškininkas Julius Adamonis bei miško želdinimo ir miško apsaugos inžinierius Kastytis Kuodis.

Telšių MU

„Šiemet iš anksto buvome nutarę, kad kalėdines puokštes eksponuosime ne uždaroje erdvėje, o centrinėje miesto aikštėje. Todėl jos buvo kiek kitokios nei įprastai ir pritaikytos lauko sąlygomis eksponuoti bet kokiu oru. Taip pat su jaunaisiais miško bičiuliais aptarėme, kas ir ką gamins, kad ekspozicija atrodytų kuo įspūdingiau",- pasakojo Telšių miškų urėdijos inžinierius ir jaunųjų miško bičiulių koordinatorius Justinas Norvilas. Vėliau šie moksleivių kūriniai buvo dovanoti rajone įsikūrusiems senjorų globos namams, Varnių palaikomojo gydymo ir slaugos ligoninei. Telšių miškų urėdijos urėdas Bronislovas Banys padėkojo visiems jauniesiems miško bičiuliams ir jų vadovams už kūrybiškumą, įteikė dovanėlių.

Ukmergės MU

Šakų dalijimu nesibaigė kalėdinė akcija ir Ukmergėje. Ukmergės miškų urėdijos globojami vaikų lopšelio darželio „Eglutė“ jaunųjų miško bičiulio sambūrio tunto „Kankorėžis“ nariai, vadovaujami tunto vadovės Vygantos Blažienės, sukomponavo kalėdinių puokščių, kurios švenčių išvakarėse nukeliavo į Ukmergės rajono Jasiuliškių socialinės globos namus.

Prie kalėdinės akcijos prisijungė Valstybinė miškų tarnyba ir privatūs miškų savininkai

Šiemet, gruodžio 20 d., prie jubiliejinės jau dešimtos, Generalinės miškų urėdijos, Aplinkos ministerijos ir visų 42 miškų urėdijų organizuojamos akcijos ,,Parsinešk Kalėdas į savo namus, prisijungė ir Valstybinės miškų tarnybos Klaipėdos teritorinio poskyrio Telšių rajono kontroliuojamos teritorijos Miškų pareigūnai A. Galinauskas, K. Stripeikienė ir P. Ivinskis.

Telšių rajono miškų specialistai gyventojams eglių šakas dalino ir prie Valstybinės miškų tarnybos pastato (Ežero g.) ir Telšių miesto centrinėje aikštėje. Iš viso buvo išdalinta apie 100 šakų, kurios atkeliavo iš privačių miškų savininko, ilgamečio miškininko, Kosto Gulbio miško, jo iniciatyva.

Pagal miškų urėdijų, Valstybinės miškų tarnybos interneto svetaine, regionų spaudą parengė Solveiga Potapovienė

     
« Atgal|Į viršų Informacija atnaujinta: 2017.01.25 13:36